Spojte se s námi


Fortuna liga

Dost bylo hostování! Slavia v létě zřejmě přijde o obrovský talent. Zůstat v Edenu? To není směr, kterým chci jít, má jasno

Pražská Slavia v létě s největší pravděpodobností přijde o jeden z největších fotbalových talentů, kterým se může Česká republika pochlubit. Sám hráč totiž má jasnou vizi o své budoucnosti a ta dle něj nemá v Edenu šanci na úspěch.

Publikováno

dne

Pražská Slavia v létě s největší pravděpodobností přijde o jeden z největších fotbalových talentů, kterým se může Česká republika pochlubit. Sám hráč totiž má jasnou vizi o své budoucnosti a ta dle něj nemá v Edenu šanci na úspěch.

1 000 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

V létě 2021 se pražská Slavia rozhodla přivést do Edenu jednoho z největších brankářských talentů u nás. Z Dukly Praha vykoupila nadějného Antonína Kinského. Ten si už v 17 letech připsal první start ve druhé lize.

O jeho potenciálu nešlo pochybovat. Očekávalo se, že by v něm sešívaní měli najít novou jedničku. Jenže se tak zřejmě nestane. Nyní 21letý brankář strávil chvíli v rezervním týmu, posléze hostoval rok a půl ve Vyškově, poslední rok strávil v Pardubicích.

Ve východních Čechách startoval jako jednička, hned ve druhém kole ale vyfasoval červenou kartu, stopku na čtyři zápasy a posléze si musel na místo mezi třemi tyčemi dlouho počkat. Ale dočkal se a patřil mezi klíčové hráče týmu.

Pardubice se na Kinského mohly spolehnout. On sám se přesvědčil, že už může chytat na nejvyšší úrovni a přesně to je něco, po čem aktuálně touží. I proto nyní prozradil, že by chtěl opustit Eden.

Slavia? Snad mi vyjde vstříc, doufá Kinský

„Chci být součástí klubu, kde to na mně bude z části postaveno. V takové pozici hráč na hostování není. Není jednoduché se dostat do sestavy na úkor kmenového hráče, obzvláště na pozici gólmana. Přicházíte zároveň o zápasy proti mateřskému klubu, letos na jaře jsem tak přišel o zápas na Slavii, ale také o ten následující proti Plzni. Taková utkání hrát chci, jsou těžká, posouvají vás vpřed, získáváte zkušenosti, je na nich úžasná atmosféra, téměř vždy jsou vyprodaná. Toužím je prožívat na hřišti,“ vyjádřil se v rozhovoru pro Sport.cz nadějný gólman.

Aktuálně je Antonín Kinský v takové pozici, že nevěří, že by mu další hostování pomohlo. Je sice vděčný za šanci, kterou ve Vyškově a Pardubicích dostal, chce ale víc. Chce být v pozici, kdy se s ním počítá dlouhodobě a kdy v něm je pracováno podle potenciálu, který v něm je.

Jasný signál Slavia vyslala přivedením Jindřicha Staňka. Mladý gólman to sice chápe a respektuje, ale musí se podle toho rozhodovat: „Je to pro mě informace směrem k mé budoucnosti. Snad to Slavia pochopí a vyjdeme si vstříc. Prodloužení smlouvy by znamenalo opakovaná hostování. To není směr, kterým se chci vydat.“

Podle serveru inFotbal.cz je o Kinského napříč nejvyšší soutěží zájem. Spekuluje se například o tom, že by mohl zamířit do Liberce, situaci dle všeho monitoruje také Mladá Boleslav.

Za zmínku stojí, že 21letý brankář má v Edenu smlouvu do konce příští sezony. Slavia tedy musí jeho situaci vyřešit letos.

Zdroj: Sport.cz, inFotbal.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.