Spojte se s námi


Fortuna liga

Dokument o Sigmě by měl jít v září do kin! Líbí se mi, že je srdcařský, hodnotí jej herec Miroslav Krobot, který jím bude diváky provázet

Publikováno

dne

V roce 2019 slavila Sigma Olomouc výročí již 100 let od založení klubu. Při této příležitosti byla vydána kniha, která mapuje jeho historii, a navíc bylo zahájeno natáčení dokumentárního filmu. A právě to se již údajně blíží do finále. Vedení celku z Hané počítá s tím, že by dokument mohl jít do kin již v září. Svůj hlas filmu propůjčí známý herec Miroslav Krobot, který Sigmě fandí od 8 let. Nejen o tom se rozpovídal pro klubový web Sigmy Olomouc.

Zdroj: sigmafotbal.cz

Miroslav Krobot je známý především díky své roli Pepíka Hnátka ve filmu Okresní přebor. Jedná se však o uznávaného divadelního i filmového herce či režiséra, který toho za sebou má mnoho. Nyní rodák z Šumperka, okresního města v Olomouckém kraji, byl oznámen jako průvodce dokumentem o historii Sigmy Olomouc, které od dětství fandí.

Jak sám dokument hodnotí a jak se mu líbila práce při jeho tvorbě? „Byla to pro mě taková sentimentální vzpomínka. Také jsem si ověřil, co si ještě všechno pamatuji. Ne, že bych si pamatoval začátky SK Hejčín, ale druhou polovinu filmu si pamatuji naživo. Na dokumentu se mi líbí, že je srdcařský. Sice obsahuje historická fakta a data, ale zároveň v něm cítím hezký fanouškovský přístup,“ nechal se slyšet.

Jeho fanouškovství se rodilo poměrně zajímavě: „Fanouškem Sigmy jsem od 8 let. Olomouc je blízko od místa, kde jsem bydlel a líbila se mi prostě modrá a bílá. Tehdy se tady hrála ještě druhá liga. Pak se postoupilo a s troškou nadsázky – najednou tady hrál Real Madrid, což byl pro mě splněný sen.“

Na pravidelné návštěvy stadionu však čas nemíval. To by se ale prý mohlo změnit. „Vždy, když vyjde rozpis zápasů ligy, napíšu si do kalendáře, s kým hrajeme. Je to něco, na co se potom těším. Na Sigmu chodím v Praze, když hraje proti pražským mužstvům. Samozřejmě jsem byl mnohokrát i tady na Andrově stadionu. Měl bych teď pobývat více doma, takže bych rád chodil pravidelně,“ prohlásil natěšeně.

Stejně jako každý Sigmák i Krobot uznává, že éra klubu pod Karlem Brücknerem byla tím nejlepším v jeho historii. Nicméně prý věří, že to jednou bude ještě lepší a bude to překonáno. Nezbývá než doufat, že se nemýlí. To si rozhodně přeje každý z fanoušků olomouckého fotbalu.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.