Fortuna liga

Dokáže Sparta zdolat Zlín i po narušené přípravě?

Příprava Sparty na 4. kolo Fortuna ligy dostalo v pátek lehkou trhlinu. Dva pozitivní testy v klubu a páteční trénink byl okamžitě zrušen.

Příprava Sparty na 4. kolo Fortuna ligy dostalo v pátek lehkou trhlinu. Dva pozitivní testy v klubu a páteční trénink byl okamžitě zrušen. Hráči byli až do soboty odpoledne v nejistotě, zda se utkání vůbec odehraje, či zda nejsou také nakaženi. To by mohlo lehce narušit jejich přípravu na utkání se Zlínem, které se odehraje dnes od 18:00.

Zdroj: sparta.cz

Samozřejmě, hráči jsou profesionálové a podobný zádrhel by je neměl rozhodit. O to více, když jsou od začátku sezony připravováni na to, že se podobný scénař může stát.

Ale přesto – představte si situaci, že váš spoluhráč, se kterým jste celý týden trénovali je nakažený a vy jste mezitím chodili domů za rodinou. V takové situaci je nedělní utkání v hlavách hráčů pochopitelně asi až na posledním místě.

Naštěstí sobotní testy pro zbytek kádru dopadli negativně a nikdo další se tedy nenakazil. Hráči se v sobotu po nečekaném dnu volna sešli k tréninku a obnovili přípravu na ševce.

Pro Spartu ne až tak oblíbeného soupeře, z posledních 4 zápasů si letenští odnesli bilanci dvou výher, jedné remízy a jedné porážky. Včetně posledního utkání loni v Generali Areně, kdy domácí díky Kozákovi šli v 88. minutě do vedení 2:1 aby je o něj v 90. minutě připravil zlínský Matejov.

Nutno říci, že zápas byl poznamenaný červenou kartou pro stopera Mandjecka. Podobných zkoušek a minel v obranné řadě se Sparta s příchodem vyhlášeného experta na defenzivu Václava Kotala vyvarovala.

Začátek sezony ale znovu mohl přidělat sparťanským fanouškům pár vrásek. Stoper číslo 1 Dávid Hancko stále není připravený nastoupit, jeho místo zaujal David Lischka, na kterém je prozatím znát delší herní výpadek.

Do dobré formy se rozehrál Lukáš Štetina, jenž si však v reprezentačním duelu poranil koleno, což ho udrží mimo hru minimálně 6 měsíců. V zápase proti Karviné tak po boku Čelůstky vyběhli Lischka s Plechatým a zejména v prvním poločase byla znát jistá nesehranost.

Karvinští větrali hostující defenzivu, jeden gól si dokonce vstřelil sám nešikovným kopem Lischka. Plechatý také neoplýval velkou jistotou. Přitom dostal velkou šanci, nešťastné zranění Štetiny by mu mohlo nabídnout více minut na hřišti a může konečně dokázat, že je tím pravým stoperem pro Spartu.

Sparta rozjela sezónu v dobré formě, skóre 12:3 a plný počet bodů po třech kolech je jistě uspokojující. Lehce zdvižený prst pouze poukazuje na to, že se letenští setkali zatím se soupeři, kteří budou pravděpodobně bojovat o záchranu soutěže. To však nesnižuje jejich výsledky.

Ta pravá zkouška ale přijde v říjnu, kdy se sparťané utkají postupně s Jabloncem, Plzní, Českými Budějovicemi, Teplicemi a na začátku listopadu je čeká třaskavé derby se Slavií.

Zdroj: livesport.cz