Spojte se s námi


Fortuna liga

Dočkal na cestě do Sparty! Třicetiletý záložník se chystá odletět do Číny dořešit přestup

Publikováno

dne

Bořek Dočkal, hráč Henanu Jianye, se chystá odletět do Číny dořešit přestup do pražské Sparty. S tou odtrénoval celé zimní soustředění a vzhledem k tomu, že tým opustil kapitán týmu Nicolae Stanciu, byl příchod Dočkala čím dál více pravděpodobný.

Zdroj: sparta.cz

Henan byl na odchod Dočkala připravený. Tamní limity totiž nedovolují mít, kvůli podpoře domácích hráčů, v týmu více než 3 cizince, a tak pro českého reprezentanta nezbývá místo. Ovšem Henan hráče nebyl ochoten pustit za menší částku, než za kterou do Číny přišel.

Důvod? Stoprocentní daň. Čínské kluby musí stejnou částku, kterou uhradili za hráče, poslat svazu na podporu mládeže. A to už je nějaký ten zásah do peněženky. Ovšem Sparta nebyla ochotna částku přesahující 8 milionů euro zaplatit. Vzhledem k tomu, že v mnoha zemích již přestupové kolo skončilo, Henan své nároky snížil.

Dočkal by tak měl jít do Sparty za polovinu požadované částky. Hráč už dokonce odcestoval do Číny, kde si chce přestup vyjednat. V případě, že vše půjde podle plánů, bude si moci za svůj staronový klub zahrát již v pondělí, když jeho tým pojede na Duklu.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.