Spojte se s námi


Fotbal

Dočkají se konečně přestupu? Co mají společné Jesse Lingard a Aleksandar Mitrovič?

Ve světovém fotbale je spousta hvězd a také spousta tlačených jmen. Ale zároveň lze nalézt i opomíjené hráče, kteří jsou též senzační fotbalisté, ale jsou přehlíženi. Otázkou je proč? Co mají společné tyhle dvě jména – Jesse Lingard a Aleksandar Mitrovič?

Publikováno

dne

Ve světovém fotbale je spousta hvězd a také spousta tlačených jmen. Ale zároveň lze nalézt i opomíjené hráče, kteří jsou též senzační fotbalisté, ale jsou přehlíženi. Otázkou je proč? Co mají společné tyhle dvě jména – Jesse Lingard a Aleksandar Mitrovič? Oba jsou víceméně v nejlepším fotbalovém věku a také mají výjimečnou kvalitu!

Jesse Lingard v jarní části Premier League 2021 šokoval Anglii. Po tom, co přes půl rok nehrál podával na hostování ve West Hamu neuvěřitelné výkony a dokonce sahal po nominaci na Euro, která mu nakonec údajně o fous utekla.

V 16 zápasech v dresu Kladivářů skóroval hned 9x a 4x asistoval. Jenže po hostování se vrátil do Manchesteru United a znovu nehraje. 28letému ofenzivnímu univerzálovi už dochází trpělivost a dost pravděpodobně se vrátí do Londýna!

Red Devils v létě odmítli nabídku od West Hamu za 18 milionů £. Nyní jsou údajně ochotni Lingarda prodat za 10 milionů £ a už v nejbližším lednovém přestupovém okně.

A co absolutně zapomenutý srbský forvard Aleksandar Mitrovič? Ve 27 letech absolutně dominuje střelecké tabulce v anglické Championship! V 17 zápasech nastřílel za Fulham 20 gólů a na 4 přihrál. Mimochodem druhý nejlepší střelec má na svém kontě „jenom“ 13 gólů.

Pokud se podíváme na detailnější statistiky letošní sezóny a zahrneme k Fulhamu ještě reprezentaci Srbska, tak zjistíme, že Mitrovič dává v průměru 1,15 gólu na zápas!

Srbský útočník překonává metriku xG (očekávané góly) a včera senzačně poslal Srbsko na MS 2022 v Kataru! Tihle dva borci si říkají o rychlý návrat mezi elitu.

Zdroje: Livesport, The Analyst, West Ham News & Views

Reklama

Oblíbené