Spojte se s námi


Fortuna liga

Dobrá zpráva pro Spartu! Friis zůstává na Letné a bude hlavním trenérem. Rosický jednal o dvou zahraničních možnostech

Je to téma, které aktuálně v českém fotbalovém prostředí velice rezonuje. Hlavní kouč Sparty Brian Priske se stěhuje do Feyenoordu, otazník visel i nad zbytkem realizačního týmu. Nyní je ale definitivně jasno alespoň o jednom člověku. Lars Friis zůstává na Letné a stává se lodivodem Sparty.

Publikováno

dne

Je to téma, které aktuálně v českém fotbalovém prostředí velice rezonuje. Hlavní kouč Sparty Brian Priske se stěhuje do Feyenoordu, otazník visel i nad zbytkem realizačního týmu. Nyní je ale definitivně jasno alespoň o jednom člověku. Lars Friis zůstává na Letné a stává se lodivodem Sparty.

1 000 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Fanoušci Sparty obdrželi několik dní po zisku doublu nepříjemnou zprávu – Brian Priske jedná s Feyenoordem. Ze spekulativní roviny tato informace postupem času přešla na faktickou, přičemž příznivci úřadujícího mistra Fortuna ligy měli další důvody k obavám.

Dánský stratég si totiž měl vybrat, s jakými členy realizačního týmu Sparty se do Rotterdamu přestěhuje. A ukázal hned na tři osoby. A to na Larse Friise, Christiana Clarupa a Lukase Babalolu.

Letenští však posléze avizovali, že Friise do Feyenoordu rozhodně neuvolní. Stále se tedy jedná o tom, kdo z realizačního týmu Sparty bude součástí tohoto transferu.

Friis zůstává ve Spartě, stane se jejím hlavním koučem

Na základě posledních zpráv do slavného nizozemského klubu spolu s Priskem zamíří Lukas Babalola, jenž už v zimě nahradil Luboše Loučku. Friis ale stoprocentně neodejde, jak v sobotu odpoledne prozradil dánský deník Bold.

Osmačtyřicetiletý dosavadní asistent trenéra přebere A-tým Sparty a stane se tak jeho lodivodem. Friis podle posledních zpráv dostane smlouvu do konce června roku 2025, kterou by vedení klubu mohlo v případě nepříznivých výsledků v krátké době ukončit.

Coby asistent ale svými výkony oslovil management Sparty. Sportovní ředitel Tomáš Rosický měl podle Boldu rozjednané i jiné alternativy. Druhou možností bylo angažování trenéra Jakoba Michelsena, který aktuálně vede norské HamKam a v minulosti koučoval Odense či Sönderjyske.

Variantou číslo 3 byl údajně Ronny Deila, jenž je v současné době bez angažmá. Naposledy úřadoval na lavičce belgického celku Club Bruggy, nejdelší období ovšem strávil ve Stromsgodsetu.

S norským celkem mimochodem získal titul, dva tituly vyhrál ve Skotsku s Celtikem a jeden triumf zapsal v MLS s New York City.

Zdroj: Bold, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.