Spojte se s námi


Evropská liga

Dobrá zpráva pro český koeficient! Besiktas opět prohrál a vzdaluje se postupu

Fanoušci českého koeficientu musí mít radost. Turecko, náš koeficientový rival, s největší pravděpodobností ztratí jeden tým po skupinové fázi Ligy mistrů. V té se nachází Besiktas, který ale prohrál i svůj třetí zápas.

Publikováno

dne

Fanoušci českého koeficientu musí mít radost. Turecko, náš koeficientový rival, s největší pravděpodobností ztratí jeden tým po skupinové fázi Ligy mistrů. V té se nachází Besiktas, který ale prohrál i svůj třetí zápas a pravděpodobně nepostoupí ani do Evropské ligy.

Fanoušci koeficientu si mohou připsat jednu pozitivní čárku. Besiktas Istanbul totiž doma podlehl Sportingu Lisabon a výrazně se vzdálil postupu do Evropské ligy.

Do té se dostane třetí tým ve skupině a Besiktas je s nulou na kontě čtvrtý. Sporting má díky této výhře body 3.

A proč se mají fanoušci koeficientu radovat právě z tohoto výsledku? Turecko je jedním z největších soupeřů a momentálně je devatenácté, na Česko ztrácí 0,5 bodu.

Tento tým by tak na jaře již nemusel získávat body a Češi by se tak definitivně mohli udržet před Turky. Vystaráno ale určitě není.

Turecko má totiž ještě dva týmy v Evropské lize. Fenerbahce je ale s jedním bodem po dvou utkáních třetí, Galatasaray svou skupinu se čtyřmi body vede.

Mimo Turecko ale Česká republika soupeří s Chorvatskem (15.), Kyprem (17.) a Řeckem (18.). Pokud se bude dařit, tak i se Švýcarskem, to je ale na čtrnácté pozici již poměrně odskočeno.

Zdroj: Coen, Livesport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.