Spojte se s námi


Fortuna liga

Do Sparty jsem se dostal víceméně náhodou, vzpomíná Adam Benada

Adam Benada je teprve devatenáctiletý brankář, který momentálně působí v B-týmu Sparty. V rozhovoru pro náš web se rozpovídal i o tom, co je jeho cílem.

Publikováno

dne

Adam Benada je teprve devatenáctiletý brankář, který momentálně působí v B-týmu Sparty. V rozhovoru pro náš web se rozpovídal i o tom, co je jeho cílem.

zdroj: ceecup.org

V kolika letech jste s fotbalem začínal?

Začínal jsem v šesti letech u nás na vesnici v Nučicích, kde jsem hrál pravého záložníka.

Jak jste se dostal do Sparty?

Do Sparty jsem se dostal víceméně náhodou. Až do dvanácti let jsem hrál v poli, ale vždy mě to táhlo do brány. Po nějaké době jsem se seznámil s trenérem brankářů, panem Švarcem, který mě začal trénovat.

Přihlásil jsem se na Sparta camp už jako brankář, kde se si mě všiml pan Ťažký (trenér brankářů ve Spartě) a dostal jsem šanci poprat se o místo. To mi naštěstí vyšlo a můžu řici, že se mi tím splnil jeden ze snů.

Na který zápas vzpomínáte nejraději?

Nejraději vzpomínám na derby U16, kdy jsme potřebovali vyhrát, abychom získali titul. Podařilo se nám rozhodnout zápas v poslední minutě, kdy Adam Hložek hlavičkou poslal míč do branky.

Dále taky rád vzpomínám na finálový zápas CEE Cupu proti Palmeiras, který jsme bohužel prohráli, ale měl jsem na tribuně spoustu přátel, kteří za mnou pořád stojí a byl pro mě skvělý pocit je tam všechny mít.

Jak hodnotíte své hostování v Brozanech?

Nehodnotím ho moc pozitivně. Nebyl jsem zdravotně v pořádku a zvlášť tahle špatná doba tomu moc nepomohla.

Co říkáte na progres Adama Hložka?

Adam Hložek je skvělý kluk, má obrovský potenciál a já věřím tomu, že ho dokáže naplnit.

Jakou šanci má podle Vás Sparta na zisk mistrovského titulu?

Sezona je ještě dlouhá, takže věřím, že Sparta má na to, aby o titul bojovala do posledního kola a zároveň se kvalifikovala do Ligy mistrů, případně Evropské ligy.

Jaké máte cíle?

Mým cílem je odvádět ty nejlepší výkony pro Spartu a v budoucnu zabojovat o místo v A-týmu.

Kdo je Vaším vzorem?

Můj největší vzor je Tomáš Vaclík, ke kterému jsem vzhlížel už v době, kdy hrál ve Viktorce Žižkov.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.