Spojte se s námi


Fortuna liga

Do Slovanu Liberec přichází z Dynama Kyjev na hostování Achmed Alibekov

Publikováno

dne

Jednadvacetiletý Ukrajinec Achmed Alibekov odchází z Dynama Kyjev na hostování do Slovanu Liberec. Jedná se o jeho první působení mimo Ukrajinu.

Achmed Alibekov nastupuje na pozici defenzivního záložníka, ale taktéž dokáže zahrát jako stoper. V uplynulé sezóně odehrál Alibekov v dresu A-týmu Dynama Kyjev pouhá 4 utkání a spíše nastupoval za mladší výběry.

Ovšem kromě těchto 4 zápasů se Alibekov objevil několikrát na lavičce náhradníků a byl připraven naskočit do hry. Takovým případem bylo i 6. kolo skupinové fáze Evropské ligy, ve kterém se Dynamo Kyjev střetlo s Jabloncem. V tomto utkání si český klub připsal výhru 1:0.

Několik mladých hráčů Dynama Kyjev už v Liberci působilo. Například si můžeme vzpomenout na Sergeje Rybalku, který nyní působí v tureckém Sivassporu.

„Jsme rádi, že se nám podařilo navázat na dřívější spolupráci s Dynamem Kyjev a přivést k nám na roční hostování tohoto talentovaného hráče. Achmed je univerzál, který může nastupovat na různých postech v záložní řadě,“ vyjádřil se k příchodu Alibekova sportovní ředitel Slovanu Zdeněk Koukal.

Délka hostování je stanovena na jednu sezónu, během které bude Alibekov oblékat dres s číslem 15.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.