Spojte se s námi


Hokej

Do extraligy míří bývalý spoluhráč Alexandra Ovečkina!

V hokejové extralize bude působit další kanadský hráč se zkušenostmi z NHL. Třicetiletý Michael Latta se dohodl zatím na dvouměsíční zkoušce s možností prodloužení do konce sezony s Litvínovem.

Publikováno

dne

V hokejové extralize bude působit další kanadský hráč se zkušenostmi z NHL. Třicetiletý Michael Latta se dohodl zatím na dvouměsíční zkoušce s možností prodloužení do konce sezony s Litvínovem.

„Jsem nadšený, že přicházím do klubu, kde jsou jedni z nejhlasitějších fanoušků v Česku. Těším se na to, až poznám kluky v kabině, a budu pracovat pro tým, abychom se dostali na vítěznou vlnu,“ prohlásil pro oficiální web Severočechů Latta.

Ten byl sice do NHL draftován Nashvillem v roce 2009 ze 72. pozice, ale za Predators si v nejlepší lize světa nikdy nezahrál. V dubnu 2013 byl společně s Martinem Eratem vyměněn do Washingtonu za talentovaného Švéda Filipa Forsberga (ten je hvězdou Predators doteď).

Právě u Capitals, kde byl spoluhráčem Rusa Alexandra Ovečkina, hrál Latta NHL nějaký čas pravidelně. Během tří sezón (2013/14 až 2015/16) odehrál 114 utkání, ve kterých zaznamenal 17 bodů. Latta působil v zámoří ale hlavně ve farmářské soutěži AHL, kde ve 320 duelech nasbíral 156 bodů.

Poslední tři sezony už Latta působí v Evropě, kde nastupoval za Kunlun v KHL, švédský Färjestad a naposledy za rakouský Graz.

„Vzhledem ke zraněním jsme potřebovali přivést jednoho útočníka. Michael má za sebou zajímavá angažmá v NHL, KHL nebo ve Švédsku. Je to hráč, který se nebojí osobních soubojů. Měl by přinést energii a zarputilost, věříme, že spolupráce bude prospěšná pro obě strany,“ těší se hlavní kouč Litvínova Vladimír Országh.

Latta byl mohl nastoupit už v pátek na ledě Vítkovic.

Zdroj: HC Verva Litvínov

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.