Spojte se s námi


Bojové sporty

Djokovič, Verstappen nebo Brady: Kdo je nominován na cenu BBC Sportovní osobnost roku?

Kdo podle vás získá prestižní cenu BBC Sportovní osobnost roku? Volit svého favorita můžete už nyní. Zde je výběr šesti sportovců, které se o vaše hlasy budou ucházet.

Publikováno

dne

Kdo podle vás získá prestižní cenu BBC Sportovní osobnost roku? Volit svého favorita můžete už nyní. Zde je výběr šesti sportovců, které se o vaše hlasy budou ucházet.

Nominace na prestižní cenu byly společností BBC oznámeny v pondělí, 6. prosince. Den po Velké ceně Saúdské Arábie, která mimochodem zahrnovala řadu incidentů mezi nominovaným Maxem Verstappenem a jeho soupeřem Lewisem Hamiltonem.

Verstappen v letošní sezóně formule 1 bojuje o titul mistra světa s předchozím vítězem této ceny. Tím není nikdo jiný, než výše zmíněný Hamilton. Oba jezdci momentálně mají stejný počet bodů a o titulu se tak rozhodne v posledním závodě sezóny v Abú Dhabí.

Právě nizozemský závodník je jedním z šesti nominovaných na cenu BBC Sportovní osobnost roku. Na seznamu však nalezneme další, neméně zajímavá jména.

Dalším jménem na seznamu je Saúl Canelo Alvarez. Profesionální boxer se minulý měsíc stal prvním a nesporným mistrem světa v superstřední váze a do historie se zapsal tím, že držel pásy od čtyř samostatných řídících orgánů současně.

Zřejmě největším jménem na seznamu ale je Novak Djokovič, jenž letos na svém kontě má tři grandslamová vítězství. Srbský tenista vyhrál Australian Open, French Open a v neposlední řadě také Wimbledon.

Hvězdou číslo čtyři je Tom Brady, jenž zastupuje americký fotbal. Letos nejenže pomohl Tampě Bay Buccaneers k zisku Super Bowlu, tímto počinem se také stal sedminásobným vítězem Super Bowlu.

Hlasovat však můžete i pro dvě ženy – Elaine Thompsonovou a Rachael Blackmoreovou. Atletka Thompsonová vybojovala pro Jamajku tři zlaté medaile na olympijských hrách v Tokiu, když vyhrála běh 100 metrů, 200 metrů a 4x 100 metrů.

Blackmoreová je zase první ženskou žokejkou, která v dubnu vyhrála Grand National. Volit svého favorita můžete na webových stránkách BBC, konec hlasování je stanoveno na úterý, 14. prosince, tedy pět dní před slavnostním ceremoniálem.

Zdroje: Motorsport, BBC

Reklama

Bojové sporty

Vémola o možném konci kariéry: Vůbec nevím, co bych dělal. Je to jedna z nejhorších zpráv, co bych v životě mohl dostat

Karlos Vémola se nadále zotavuje za zranění, poslední zápas měl v březnu a hrozí mu dokonce i konec kariéry. Co by dělal, pokud by se již nemohl věnovat milovanému sportu? O tom představitel českého MMA ani nechce přemýšlet.

Publikováno

dne

Karlos Vémola se nadále zotavuje za zranění, poslední zápas měl v březnu a hrozí mu dokonce i konec kariéry. Co by dělal, pokud by se již nemohl věnovat milovanému sportu? O tom představitel českého MMA ani nechce přemýšlet.

Karlos Vémola měl od porážky s Attilou Véghem čtyři zápasy, ve kterých nikdy neměl problém s vítězstvím. Ten poslední byl s Milanem Ďatelinkou, a to v březnu minulého roku.

Následně zamířil na plánovanou operaci, poté se ale zranil, načež pravděpodobně zanedbal rehabilitace a poté se mu zranění výrazně zhoršilo.

nejenže tak zmeškal turnaj na Štvanici, ale i prosincový Oktagon 30, který měl být vrcholem roku, vzhledem k omluvenkám ale jaksi shrnul koronavirový rok.

Vzhledem k vážnosti zranění je na stole i varianta, že Vémolu zápasit již neuvidíme. Český zápasník si ale tuto variantu absolutně nepřipouští.

„Asi se o tom úplně nechci bavit, protože je to věc, kterou si absolutně nepřipouštím. Bude to znít až moc extrémně… Možná si kdekdo řekne: ‚Pane bože, to je debil.‘ Ale představa, že se ráno vzbudím a nemůžu trénovat nebo jít do klece, to je, jako bych se vás zeptal: Dokážete si představit, že ráno budete na vozíku?

Pro mě je to úplně to samý. Třicet let trénuju, třicet let dělám to samý. Kdyby mi někdo ze dne na den řekl, že nesmím, tak si to zatím nedokážu představit. Je to jedna z nejhorších zpráv, co bych mohl v životě dostat. Vůbec nevím, co bych dělal a jakým směrem bych se upřel dál. Takže představit si to nedokážu,“ řekl v podcastu Fight Cast One.

Zdroj: Fight Cast One

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Ciryl Gane se stal profesionálním zápasníkem před 3 lety, teď jej čeká boj o titul těžké váhy UFC. Jaký je jeho příběh?

Publikováno

dne

Ciryl Gane prochází svou MMA kariérou neuvěřitelně rychle. Na kontě má 10 profesionálních zápasů, tomuto sportu se věnuje teprve krátce, přesto se na blížícím se UFC 270 porve o titul v těžké váze s Francisem Ngannouem. Jaký je jeho příběh?

Titulový vyzyvatel ve 31 letech? Nic výjimečného, chtělo by se říct. Nicméně Ciryl Gane výjimečný je. Jeho příběh je velice inspirativní a je skvělým důkazem, že nikdy není pozdě na to, abychom se začali něčemu věnovat naplno.

Většina špičkových bojovníků začíná s bojovými sporty před dosažením 20 let, sportovně nadaný Francouz to má ale jinak. Na amatérské úrovni hrával basketbal a fotbal, to bylo tak nějak vše.

K bojovým sportům přičichl Gane až ve svých 24 letech, když jej kamarád přivedl na trénink thajského boxu. Než byl objeven jeho ohromný talent, prodával nábytek. Firma, kde pracoval, však krachovala a on bojové sporty byly skvělou příležitostí, jak si vydělat.

Během tří let si nyní již titulový vyzyvatel UFC připsal v thajském boxu 13 vítězství a ani jednou neprohrál.

Takového talentu by však byla jen v thajském boxu škoda. MMA je navíc nyní výdělečnější. Francouz se mu tedy začal věnovat. První profesionální zápas si odbyl v kanadské organizaci TKO v roce 2018, kdy měl již 28 let.

Hned v prvním zápase bojoval o titul těžké váhy, samozřejmě jej vyhrál a hned dvakrát obhájil. Skóre 3-0 si nemohlo nevšimnout UFC, Gane všechny tři zápasy ukončil předčasně.

Do UFC se tedy dostal v roce 2019, během půl roku absolvoval tři zápasy, všechny vyhrál. Na čtvrtý souboj čekal rok, i ten dokázal vyhrál. Rok 2021 pak už byl čistě jeho.

V únoru porazil na body Jairzinha Rozenstruika, následně si porazil s Alexanderem Volkovem. Kolem jeho osoby se strhla velká mediální pozornost, navíc začal dělat problémy šampion Francis Ngannou a šéf Dana White mu chtěl ukázat, že není nenahraditelný.

I proto dostal Gane příležitost v srpnu zabojovat o prozatímní titul s Derrickem Lewisem. Toho však s přehledem porazil, vyhrál ve třetím kole na TKO.

O regulérní titul se porve s Ngannouem již 23. ledna. Za zmínku stojí, že oba dříve působili v jednom gymu, pravidelně spolu trénovali. Zápas tak bude velice pikantní. Oba navíc mají zajímavé životní příběhy. Je se zkrátka na co těšit.

Stane se Gane novým šampionem?

Zdroj: UFC Generation, UFC, Sherdog

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Jak vidí Kozma zápas Piráta s Kinclem? Kincl ho přejede a ukončí před limitem, říká

David Kozma v listopadu obhájil titul ve velterové váze a nyní si užívá zaslouženého odpočinku. Hned první turnaj Oktagonu v tomto roce nabídne zápas Samuela Krištofiče s Patrikem Kinclem. Jak Růžový panter predikuje tento souboj?

Publikováno

dne

David Kozma v listopadu obhájil titul ve velterové váze a nyní si užívá zaslouženého odpočinku. Hned první turnaj Oktagonu v tomto roce nabídne zápas Samuela Krištofiče s Patrikem Kinclem. Jak Růžový panter predikuje tento souboj?

Střední váha je v Oktagonu dozajista tou nejzajímavější. Kdo by se před rokem alespoň lehce nepousmál, když by mu někdo řekl, že bude o titul ve střední váze bojovat Samuel Krištofič proti Patriku Kinclovi?

Přesto je to pravdou, Karlos Vémola se zranil, Pirát jako náhradník vyhrál prozatimní titul a kvůli tomu, že Vémola i nadále není zdravý, utká se Krištofič s Patrikem Kinclem.

Ten ještě na podzim bojoval o titul pod hlavičkou polské KSW, na Roberta Soldiče ale ve velterové váze nestačil a po konci smlouvy přijal velkorysou nabídku Oktagonu.

K zápasu dojde na konci února, turnaj Oktagon 32 by se měl konat v O2 Areně a nebude na něm chybět ani promotér Ondřej Novotný, který na pár dní opustí reality show Survivor.

Jak zápas vidí David Kozma, který v listopadu opět obhájil titul ve velterové váze po vynikajícím výkonu?

“S Pirátem jsem od našeho zápasu nespároval. S Kinclem spáruju. Myslím si, že Kincl Piráta přejede. Hodí ho na zem a tam na ně bude tancovat a nenechá ho vstát. Bude ho tam mlátit a ukončí ho před limitem,” řekl ve vysílání na svém YouTube kanále.

Zdroj: David Kozma YouTube

Pokračovat ve čtení

Oblíbené