Deset věcí, které jste možná o Lionelu Messim nevěděli

Lionel Messi je bezpochyby jedním z nejlepších fotbalistů všech dob. Díky svým úchvatným výkonům sbírá trofeje jako na běžícím páse. Co se však nachází v pozadí jeho úspěchu? Věděli jste například, že má vlastní verzi Ruky Boží? Přinášíme vám TOP 10 zajímavostí o Lionelu Messim.

Zdroj: football-espana.net

1. Messi má vlastní verzi Ruky Boží

V roce 2007 remizovala Barcelona s Espanyolem 2:2. A v tomto zápase se udála jedna prapodivná věc. Na konci prvního poločasu tehdy skóroval mladičký Lionel Messi.

Avšak je zajímavé jakým způsobem. V souboji o vysoký balón s hostujícím gólmanem si pomohl rukou a vstřelil tak velmi podobný gól jako jeho krajan Diego Maradona na Mistrovství světa 1986.

Tímto nesportovním gestem si ihned získal, zejména ve Španělsku, přezdívku “Messidona”.

2. První smlouva na ubrousku

Lionel Messi byl od mala vnímán jako obrovský talent. Už v jeho 13 letech o něj projevila zájem Barcelona. Nabídla se, že mu dokonce zaplatí nutnou léčbu, kvůli problémům s růstem.

Jednání se ale táhla a tak jeho otec pohrozil sportovnímu řediteli katalánského velkoklubu, že jestli ihned nepodepíší smlouvu, tak se i se synem vrací domů do Argentiny.

A jelikož byli tehdy v restauraci, tak požádali vrchního o propisku a jakýkoliv papír. Po ruce byl tehdy pouze ubrousek a tak byla první Messiho smlouva podepsána na ubrousku v restauraci.

3. Barcelona pokryla veškeré výdaje jeho léčby

Je známo, že Messi měl od mládí problémy s růstem. Konkrétněji mu byl v 11 letech diagnostikován nedostatek růstových hormonů.

Léčba tehdy stála okolo 900 $ na měsíc, a to si nemohla jeho rodina dovolit. Tou dobou stálo o mladého Argentince River Plate, ale i ono odmítlo platit za tak mladého hráče takovou sumu.

Messiho talentu si ale také povšimla Barcelona a ta neměla s hrazením léčby problém. Její jedinou podmínkou bylo přestěhování celé rodiny do Katalánska.

Nakonec se obě strany dohodly a Barcelona tím udělala možná nejlepší rozhodnutí v její historii.

4. Přes veškeré úspěchy je stále v úzkém kontaktu s Rosariem

Argentinská hvězda i přes veškerou slávu nezapomíná na svůj původ. Se svými přáteli z mládí je dodnes v kontaktu pomocí SMS zpráv a sociálních sítí.

Stejně jako Cristiano Ronaldo je i Messi ochoten obětovat fotbalu vše kromě své rodiny. Jednou se vydal po tréninku v Buenos Aires na tříhodinovou cestu autem domů jen kvůli společné večeři s rodinou. Následující den se samozřejmě musel stejnou cestou vrátit zpět na dopolední trénink.

V Rosariu také dodnes vlastní svůj rodný dům a to i přes to, že tam nebydlí už přes 15 let. Zajímavý je také fakt, že je mezinárodním velvyslancem svého rodného města Rosaria.

5. Ambasador UNICEF

Lionel Messi je také od roku 2010 dobrovolnickým ambasadorem organizace UNICEF. Na tuto pozici se dostal díky úzkému partnerství Barcelony s touto organizací.

Jeho úkolem je podpora dětských práv. Proto také daroval mnoho peněz např. na opravu dětské nemocnice v Rosariu.

6. Messi je milovníkem jídla a pití

V počátcích své kariéry měla mladá argentinská hvězda zvláštní motivaci. Pokaždé, když skórovala, dostala za odměnu Alfajor (tradiční argentinská sladkost).

Když otěže Katalánského celku převzal Pep Guardiola, bylo pouze otázkou času, kdy bude muset začít řešit Messiho nadměrnou láskou k jídlu. Pomyslným spouštěčem se pro španělského kouče stal článek v novinách.

V něm čelil argentinský útočník tvrzení, že za jeho častými zraněními stojí nezdravý životní styl a byl dokonce nazván “hvězdou z porcelánu”.

Trenér Guardiola musel nakonec nechat z tréninkového centra odstranit i automaty na Coca-Colu, jen aby zabránil konzumaci nezdravých nápojů.

7. Messi nesnáší volání přes telefon

Diego Maradona jednou prohlásil: “Je jednodušší udělat interview s bohem, než dostat Messiho k telefonu.” Tehdy to bylo směřováno k novinářům, kteří dychtili aspoň po telefonním rozhovoru s čerstvým držitelem Zlatého míče.

Messi opravdu nemá rád telefonování. Nejraději komunikuje přes ostatní členy rodiny a když už musí sám vyřídit něco důležitého, využívá výhradně textové zprávy.

8. Messi nerad mluví Katalánsky

Messi žije v Barceloně už od svých 13 let. Za tu doby se naučil mluvit téměř plynně Katalánsky, ale na veřejnosti to neukazuje.

Respektive ukázal to jen jednou. Při oslavách ligového titulu před několika lety udělal výjimku. Tehdy si sám vzal mikrofon a vykřikoval v katalánštině hesla volně přeložená jako “Ať žije Barcelona, Katalánsko a Argentina”. A podle dostupného videa měl tehdy už něco popito.

9. Podobnost s Che Guevarou

Velmi zajímavých je i několik podobností Messiho s revolucionářem Che Guevarou. Oba dva se narodili v Rosariu, hlavním městě provincie Santa Fe. A dokonce se oba narodili i ve stejném měsíci.

Lionel Messi i Che Guevara patří mezi nejznámější Argentince na světě. A tak se i vám může stát, že v obchodě, kde se prodává např. dres barcelonského útočníka, mohou být k prodeji i produkty s vyobrazeným Che Guevarou.

10. Tetování na počest rodině

Argentinská superstar miluje tetování. A jelikož miluje i rodinu, tak skloubila obě skutečnosti do hromady.

Na levé lýtko si nechal hvězdný Messi zhruba před 5 lety vytetovat připomínku na svého prvního syna Thiaga. Avšak tato malůvka nebyla jeho prvním tetováním.

Krom výše zmíněného syna a dalších ozdůbek, jako např. lotosového květu a hodin, má Lionel na levé lopatce vyobrazenou i svoji matku Celii.

Zdroj: sportskeeda.com

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Moderní forma otroctví při přípravách na mistrovství světa? V Kataru zemřelo již 6500 dělníků

Při přípravách na příští mistrovství světa ve fotbale, které se má konat v roce 2022 v Kataru, zemřelo již 6500 dělníku. Většinou migranti, kteří pracují v hrozných podmínkách a nedostávají plat.

Jak zničit velkoklub? Valencia je odstrašujícím příkladem klubu v nesprávných rukou

Valencia je bezesporu jedním z největších klubů ve Španělsku. V minulosti za ni hrálo mnoho dnes již legendárních fotbalistů. Od roku 2014 to ale jde z kopce, přičemž v této sezoně to vypadá opravdu bídně. Co za tím stojí?

Policie zatkla bývalého prezidenta Barcelony! Vytvářel falešné zprávy o svých hráčích

Jestliže to s Barcelonou už teď nevypadalo nejlépe, tak na startu nového týdne vyšel najevo další obrovský skandál. Bývalý prezident Barcelony Josep Maria Bartomeu byl společně s dalšími členy vedení zatčen.