Spojte se s námi


La Liga

Deset nejlepších hráčů Barcelony všech dob – 10. a 9. místo

Publikováno

dne

Barcelona je ve Španělsku jedním ze dvou klubů, do kterých chce každý fotbalista zamířit. V historii na Camp Nou hráli prvotřídní fotbalisté a z některých se staly legendy. My jsme vybrali deset největších a jdeme hezky od poslední k tomu prvnímu.

Barcelona

10. Ronald Koeman

Ronald Koeman hrál v dresu Barcelony jako takový bourač. Jeho role byla dostat balon z obrany mezi záložníky. V tom byl spolehlivý, protože měl dobré vidění a držení míče. Někdy jsou obránci neohrabaní, ne tak on. Byl znám svými dlouhými balony, dobrou technikou přímých kopů a přesností střely. Byl jedním z nejvíce skórujících beků na planetě.

Nizozemec se ke Kataláncům připojil za pět milionů liber z PSV Eindhoven. To se psal rok 1989. Ihned se stal vůdcem a s Barcou získal od roku 1990 do 1994 čtyři tituly La Ligy. Nyní je manažerem nizozemské reprezentace, když opustil svůj post v Evertonu.

9. Cesar Rodriguez Alvarez

Cesar (jak mu každý říkal) hrál za Barcu mezi roky 1939 až 1955. Dal za ní v 287 zápasech 190 branek a tím se stal po mnoho dekád nejlepším střelcem historie. Pak ho překonal jistý malý muž z Argentiny. Cesar vyhrál s týmem pět ligových titulů a bylo by jich ještě více, pokud by nemusel do armády. Poté šel do Granady, ale na Camp Nou se ještě vrátil a dal zde 15 gólů za 24 utkání.

V roce 1960 se rozhodl skončit s profesionálním fotbalem a začít s trénováním. Vedl osm různých celků (např. Barcelona, Real Betis, Zaragoza), ale jeho úspěchy nebyly takové, jako přímo na hřišti. I tak byl ale solidní. Cezar zemřel v roce 1995 ve věku 75 let.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.