Reklama

Derby County blízko likvidace! Druholigovému klubu bude odečten velký počet bodů a hrozí sestup do třetí ligy

Druholigový anglický klub Derby County nezažívá zrovna šťastné chvíle. Finanční problémy tohoto celku jsou tak vysoké, že je od konce minulého týdne oficiálně v nucené správě. Klubu hrozí likvidace, velký odečet bodů a sestup.

Web The Athletic informoval o tom, že případný zájemce, který by chtěl tradiční klub odkoupit a zachránit, by musel zaplatit dluhy, které jsou v korunách vysoké miliardu a půl.

Vzhledem k tomu, že do klubu vstoupili insolvenční správci, je jisté, že bude Derby odečteno od vedení soutěže 12 bodů. A další body budou následovat.

Za nesrovnalosti v účetnictví totiž hrozí dalších 9. Dle The Athletic je padesátiprocentní pravděpodobnost, že klub čeká likvidace.

Wayne Rooney, trenér Derby, nicméně chce zachovat loajalitu, a to i přes to, že klub s největší pravděpodobností čeká sestup do třetí ligy.

„Jsem oddán klubu, hráčům i realizačnímu týmu. Udělám vše pro to, abychom tímhle prošli se ctí. Čekají nás těžké časy,” řekl Rooney.

„Situace je taková, že někteří lidé, kteří splácejí půjčky a hypotéky, tady ztratí práci. O celé situaci jsem se dozvěděl z televize, což není ideální. S Melem (majitelem Morrisem) už nějaký čas nemám žádný kontakt,” dodal.

Zdroj: The Athletic, Sport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené