Spojte se s námi


Fortuna liga

David Kobylík otevřeně o kádru Sigmy Olomouc: Vepřek zabírá místo, s Benešem bych se rozloučil

Vedení aktuálně třináctého celku naší druhé nejvyšší soutěže oznámilo první odchod. V klubu již nadále nebude působit pětadvacetiletý záložník Filip Zorvan. Zamíří do první ligy?

Publikováno

dne

O tom, že kádr olomoucké Sigmy projde přes zimu velmi pravděpodobně rozsáhlou obměnou, není pochyb. Hned několika hráčům z Hané totiž končí smlouva a ne každý si svými dosavadními výkony řekl o prodloužení. Jak vidí současný kádr Sigmy její bývalý hráč David Kobylík?

Nejvíce se toho v poslední době děje okolo španělského střelce Pabla Gonzáleze. Ten se od svého přesunu z pražské Dukly, za který mimochodem Sigma vytáhla z kasy čtyři miliony korun, usadil v základní sestavě a bezesporu patří k tomu nejlepšímu, co kádr Václava Jílka aktuálně nabízí.

Španělův odchod je takřka hotovou věcí, jelikož se s klubem nedohodl na financích. Zbývá tak jen vyřešit, zda odejde už teď v zimě, nebo zdarma v létě.

„Spolu s Daňkem je to jediný konstruktivní záložník. Mají nečekaná řešení, ostatní jsou v ofenzivě čitelní. Ale nemyslím si, že je to taková hvězda, jak si myslí on sám,“ hodnotí jeho působení Kobylík.

Zatímco Romana Hubníka vnímá jako motivátora mladých hráčů, jehož setrvání by klubu mohlo pomoci i nadále, u dvojice Michal Vepřek – Vít Beneš už tak pozitivní není.

„Je to legenda Sigmy. Mám-li však být upřímný, poděkoval bych mu, předal kytku a rozloučil se. Už na jaře neměl dostat novou roční smlouvu, zabírá místo mladším,“ vyjádřil se na adresu Michala Vepřeka.

U Beneše vnímá jako největší problém jeho častá zranění. Proto by se s ním rozloučil, i když by mohl trenér Jílek chtít v týmu mít čtyři stopery.

Stejně tak by Kobylík postupoval i v případě Tomáše Zahradníčka. Olomoucký odchovanec dříve patřil k základním pilířům sestavy, která vybojovala Sigmě její poslední účast v Evropě, avšak v poslední době to není na hřišti úplně ono.

„Zahradníček potřebuje odejít. Jeho kariéra už půjde zřejmě jen dolů. Nejsem vůbec přesvědčený o tom, že v jiném klubu zopakuje své dřívější výkony.“

A na závěr útočník. Pětadvacetiletý Jakub Yunis. I tomu v Olomouci končí smlouva a jeho budoucnost je velmi nejistá. Aktuálně se totiž léčí z vážného zranění kolene, takže Jílkovi není k dispozici. A ještě nějaký čas rozhodně nebude. Co teď s ním?

Kobylík se domnívá, že nyní je po zranění neprodejný. Nabídl by mu tedy roční smlouvu za rozumné peníze. Na základě jeho výkonů by se poté rozhodl, zda jej v týmu ponechat.

Zdroje: Deník sport, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.