Spojte se s námi


Hokej

Další Reichel v NHL! Syn legendárního Albiho podepsal kontrakt ve Winnipegu

Publikováno

dne

Kristian Reichel působil dva roky v AHL, kde hájil dres farmy Jets v týmu Manitoba Moose. Nyní se však dočkal odměny a s Winnipegem podepsal kontrakt na dva roky. Může se tak stát již 24. odchovancem litvínovského hokeje, který se objeví v NHL.

Zdroj: nhl.com

Po dvou letech získávání zkušeností a adaptování se na život v zámoří si vybojoval dvaadvacetiletý Kristian Reichel kontrakt, který mu umožní startovat v NHL. Mohl by tak napodobit svého slavného otce, jenž v nejlepší hokejové lize světa zvládl 830 zápasů.

„Jsem rád, že to takhle dopadlo, že i přesto, že mě nikdo nedraftoval, tak mi dal Winnipeg šanci. Teď doufám, že mě to posune dál v kariéře a budu zase kousek blíž k NHL. Je to odměna za tu dřinu. Teď vím, že to mělo smysl,“ vyjádřil se pro web Vervy Litvínov.

V minulé sezoně AHL odehrál Reichel 39 zápasů, v nichž 12 krát skóroval a 5 krát asistoval. Celkově ve farmářské lize nasbíral v 94 zápasech 27 kanadských bodů. Bude zajímavé sledovat, jak si povede v NHL.

Z tohoto podpisu pak má radost také celá litvínovský hokej. „Pro náš klub a Litvínov je to skvělá vizitka. Je to satisfakce za období, kdy posloucháme, jak děláme v Litvínově hokej špatně. Kristianovi to moc přeji a věřím, že podpisem smlouvy jeho kariéra teprve začíná,“ nechal se slyšet šéf tamní mládeže Kamil Havelka.

Postupem do NHL na tm bude Reichel lépe samozřejmě také finančně. Za dvě sezony by si měl přijít na 1,475 milionu dolarů a na oba ročníky má jistý podpisový bonus 15 000 dolarů. V případě setrvání na farmě bude mít základní mzdu na 70 000 dolarech.

Zdroj: Winnipeg Jets, Hokej.cz, HC Verva Litvínov

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.