Spojte se s námi


Bundesliga

Další odchod ze Sparty! Záložník s obrovským potenciálem má namířeno do Bundesligy

Adam Karabec je podle nejnovějších zpráv na odchodu ze Sparty. Stejně jako Tomáš Čvančara před rokem by měl zamířit do německé Bundesligy, jednat by se však mělo o Stuttgart. Prosadí se v něm dvacetiletý ofenzivní fotbalista s obrovským potenciálem?

Publikováno

dne

Adam Karabec je podle nejnovějších zpráv na odchodu ze Sparty. Stejně jako Tomáš Čvančara před rokem by měl zamířit do německé Bundesligy, jednat by se však mělo o Stuttgart. Prosadí se v něm dvacetiletý ofenzivní fotbalista s obrovským potenciálem?

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Adam Karabec si svůj debut v nejvyšší české soutěži odbyl již v únoru roku 2020, kdy mu dal příležitost tehdejší kouč Sparty Václav Kotal. Letenští však v Olomouci prohráli nejtěsnějším možným rozdílem, tedy 0:1.

O Karabcovi se dlouho hovořilo jako o generačním talentu. Nejvíce startů si připsal v ročníku 2021/22, kdy ve Fortuna lize nastoupil do 30 zápasů. Během nich se však přímo podílel pouze na čtyřech gólech.

Právě nízká produktivita je zřejmě jeho největší slabinou. Pod trenérem Brianem Priskem navíc příliš nenastupoval, neboť ve formaci 3-4-3 a při skvělé formě křídelníků Haraslína s Brimančevičem není pro něj místo pro optimální využití.

V předešlém ročníku Fortuna ligy zasáhl do 21 zápasů, dohromady však odehrál jen 879 minut. V průměru tedy necelých 42 minut na každý zápas, v němž se podíval na trávník. Připsal si však čtyři góly a tři asistence.

Podle nejnovějších informací Davida Sobiška z podcastu Footcast je Adam Karabec na odchodu z Letné, stejně jako jeho starší spoluhráč Ladislav Krejčí. Ten má ale namířeno do španělské Girony.

Dvacetiletý ofenzivní záložník by měl posílit Stuttgart. Ten v uplynulém ročníku skončil v Bundeslize na druhém místě, což znamená, že v nadcházejícím ročníku jej nemine základní skupina Ligy mistrů.

Bude zajímavé sledovat, jak se celá situace vyvine. Podle renomovaného serveru Transfermarkt se Karabcova tržní hodnota pohybuje ve výši tři miliony eur, dá se ale očekávat, že vedení Sparty v čele se sportovním ředitelem Tomášem Rosickým by požadovalo vyšší částku.

Zdroj: Footcast, Instagram – Sparťanské zprávy

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.