Spojte se s námi


La Liga

Coutinho předmětem druhého nejdražšího přestupu světa

Publikováno

dne

Již dlouhou dobu je Coutinho spojován s přestupem do Barcelony. Ta o něj usilovala již v minulém přestupovém období. Až v tom aktuálním ale došlo ke konečné dohodě.

Šikovný pětadvacetiletý Brazilec Philippe Coutinho přestoupil za 105 miluonů liber (dalších 37 jetě může Liverpool vyinkasovat na bonusech). Touto částkou se z něj stal druhý nejdražší přestup. První místo stále drží Neymar, který přestoupil do PSG za 200 milionů liber.

Coutinho je odchovancem brazilského Vasca, odkud v roce 2008 přestoupil do Interu. Inter jej pak do svého mateřského klubu poslal ještě na hostování, později hostoval i v Espanyolu.

V roce 2013 přestoupil z Interu do Liverpoolu, kde se postupně vypracoval nejen do základní sestavy, ale i mezi nejlepší hráče světa. Liverpool chvíli zájmu Barcelony odolával, nakonec však pod tíhou přestupové nabídky podlehl.

Coutinho je dvaatřicetinásobný reprezentant Brazílie, v jejímž dresu vstřelil i 8 gólů. V dresu Liverpoolu odehrál 201 zápasů ve kterých vstřelil 54 gólů a připsal si 46 asitencí. Většinou nastupoval na místě ofenzivního záložníka či vytaženého levého křídla.

S Interem vyhrál Coppa Italia i místní Super Cup. Mnoho úspěchů zaznamenal také v mládežnických reprezentacích Brazílie.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.