Reklama

Coufala jsme prodali pod cenou, říká Tvrdík. Kolik nabízely kluby za Simu či Koláře?

Šéf představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík byl součástí podcastu Fortuny. V něm se hojně řešily odchody klíčových opor, vedle Abdallaha Simy a Ondřeje Koláře ale byla řeč i o prodeji Vladimíra Coufala.

Zdroj: slavia.cz

Cílem klubů z menších evropských lig je zahrát si v pohárech s jedním z Top klubů. Slavia nebyla výjimkou, samotného Tvrdíka ale vylosování Leicesteru, jakožto soupeře v prvním kole, nepotěšilo.

„Já jsem zrovna nepatřil mezi ty, kteří by si přáli tým z Premier League tak brzy, dokonce jsem byl v kabině jediný. Všichni chtěli anglický tým. Leicester je nyní jeden z nejlepších týmů v Evropě, pro Slavii je souboj s ním možná takovým předčasným finále.”

Ve vyřazovací části Evropské ligy jde samozřejmě i o velké peníze. Pokud by Slavia celou soutěž vyhrála, přišla by si na pěkných 15 milionů eur.

„Kdybychom Evropskou ligu vyhráli, příjem nad rámec plánu by byl dejme tomu patnáct milionů eur. A byla by to taková sláva, takový příjem a zhodnocení hráčů, že by byla povinnost a radost dvacet procent do kabiny poslat.”

Evropu v zimě šokovaly výkony Abdallaha Simy, jenž se v devatenácti letech stal klíčovou postavou družiny Jindřicha Trpišovského.

„V zimě jsem řekl, že si Simu ceníme na padesát milionů eur, pak jsem sledoval, jak ta suma obletěla Evropu. Byla to nadsázka, ale odrážela to, že jsme ho nechtěli prodat. Nabídka, kterou jsme na něj dostali, byla ve výši deseti milionů eur.”

Co se Ondřeje Koláře týče, Slavia odmítla nabídku na prodej za 10 milionů eur. To už je na českého hráče pěkná suma.

„Na Koliho se jezdí dívat týmy z německé, španělské, nebo francouzské ligy. Loni jsme udělali dohodu, že v Edenu zůstane o rok déle. Kdyby ovšem letos přišla nabídka, která by odpovídala jeho představám – a on byl chtěl do Francie, protože tam jako dítě žil a umí jazyk – a byla výhodná pro klub, z morálního hlediska bychom o ní museli přemýšlet.”

Vladimír Coufal Slavii opustil za necelých 6 milionů eur. S odstupem času je jasné, že si za něj Slavia mohla říct více, vždyť sami fanoušci West Hamu si často libují, že vedení přivedlo kvalitního obránce za tak nízkou cenu.

„Já jsem tvrdý vyjednávač, stojím si za svým, i když mě ostatní přesvědčují, abychom už prodávali. Ale u Cufa přiznávám, že jsme měli vyjednávat víc. Možnosti ale bohužel byly limitované tím, že nám zbývaly pouze čtyři dny.”

Zdroj: Youtube Fortuna CZ

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Papírově je Lester skutečně druhým nejsilnějším týmem z celé šestnáctky (po ManU) proto bych se moc nekasal že Slávie má nejsilnější tým v historii a pod. Ať se ukáže na hřišti. Že se má jazykově izolovanému Simovi věnovat zvláštní péče není sporu. Tady se ovšem chováme jako v angloamerické kolonii a domlouváme se snad i s Rusy a Poláky anglicky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Náplast na prozatím tragickou sezonu! Siniaková si poradila s Williamsovou

Kateřina Siniaková by zřejmě nejraději zapomněla na prozatímní průběh roku 2021. Vůbec se jí totiž nedařilo. Nyní se ale v Parmě postarala o pořádné překvapení!

Moraváci nesmí být za blbce, říká Jiří Šidliák, kandidát na místopředsedu za Moravu

Z fotbalové asociace FAČR před třemi lety neodešel v dobrém. Nyní cítí, že je jedinečná šance nabourat systém, který Roman Berbr budoval přes dvacet let.

Blog: Koronavirus vyškrtal na MS řadu hvězd. Šest posil z NHL dává České republice šanci na úspěch 

Už nám to klepe na dveře! Vrchol hokejové sezony (minimálně pro evropské fanoušky) je doslova za dveřmi. Letošní světový šampionát se podle očekávání odehraje za velmi prazvláštních okolností. Ostatně jako celá hokejová sezóna napříč celou planetou.