Spojte se s námi


Fortuna liga

Co ukázala Sparta: Preciado se rozjíždí, útok šlape skvěle. Vitík se nechal zbytečně vyloučit

Sparta porazila doma Jablonec 3:0, a to zejména díky drtivé první dvacetiminutovce. Ve druhém poločase zápas domácím zkomplikoval Martin Vitík, branka už poté nepadla. Co Sparta ukázala?

Publikováno

dne

Sparta porazila doma Jablonec 3:0, a to zejména díky drtivé první dvacetiminutovce. Ve druhém poločase zápas domácím zkomplikoval Martin Vitík, branka už poté nepadla. Co Sparta ukázala?

Preciado se rozjíždí

Angel Preciado to neměl úplně jednoduché, přišel na konci přestupního období a skočil do nového angažmá bez přípravy s týmem, navíc o reprezentačních pauzách létá do Jižní Ameriky, rytmus má tedy chvíli trochu rozhozený.

Proto trvala aklimatizace možná o trochu déle, než by se čekalo. Teď to však Preciado začíná naplno rozbalovat. Proti Jablonci si připsal krásnou asistenci, když přenesl míč na Lukáše Haraslína, následně vstřelil i svůj první gól, když dohrál akci, kterou sám založil, ve vápně.

Rozjetý útok

Pokud se na něco Brian Priske může spolehnout, pak je to útočná trojice. Jan Kuchta sice čekal na gól 2 měsíce, ale pro tým měl přínos i jinak, navíc jej zastoupili křídla Lukáš Haraslín s Veljkem Birmančevičem. A když srbský rychlík tentokrát mlčel, prosadil se opět Kuchta.

Branku přidal i Haraslín, slovenský tahoun už jich má na kontě 8, k tomu nasbíral 4 asistence. Kuchta má 6 branek a 4 asistence, Birmančevič 6+5. Útočná trojice šlape Spartě skvěle, vrásky může Priskemu dělat pouze to, že za ně není náhrada. S příchody Olatunjiho, Sejka či Peška kvalita vždy klesne.

Zbytečnost Vitíka

Spartu to tentokrát nic nestálo, ale pokud by něco podobného předvedl ve čtvrtek, mohlo by to mít fatální následky. Pokud jde hráč sám na branku, jasně že jej nenecháte zakončit a dát gól, ale sundat jej skluzem před vápnem a nechat si dát červenou je mnohem horší rozhodnutí. Zvlášť, když vedete 3:0 a ani obdržený gól by vás nemusel tolik mrzet.

Zastavení samostatného nájezdu za cenu červené karty se dá pochopit za příznivého stavu ke konci zápasu, jinak je to červená vždy mnohem větší trest než inkasovaný gól. S tím se totiž dá něco dělat, s hrou v deseti už moc ne.

Vitíkova červená sice Spartu s Jabloncem nijak nebolela, trenér se však musí modlit, aby se Asger Sørensen dal do do neděle dokupy, protože jinak by musel nejspíš nasadit jednoho z dvojice James Gomez – Patrik Vydra.

Zdroj: AC Sparta Praha

Reklama

Oblíbené