Co to má znamenat?! Sparta předvedla ostudu, ze které fanouškům šednou vlasy

Pražská Sparta v utkání osmého kola podlehla v domácím prostředí Českým Budějovicím 2:4. Uřízla si tak nevídanou ostudu, které dopomohla děravá obrana ve spolupráci s nulovým gólmanem.

Zdroj: sparta.cz

Co to má znamenat? Tato věta musela padnout téměř v každé Spartě fandící domácnosti. Góly, které tým Václava Kotala obdržel, byly opravdu nevídané. I když…

Sparta dostává valnou většinu branek z důvodu individuálních chyb. A právě těm se nevyhnula ani tentokrát. Při absenci Štetiny, Čelůstky a Hancka naskočila dvojice Plechatý – Lischka, která od začátku působila, dle očekávání, více než nejistě.

První branka padla po nezachycení úprku střílejícího Meszarose Dominikem Plechatým. Milan Heča také příliš nepomohl. Ano, dost možná se jednalo o ofsajd, v případě nasazení Florina Nity by ale dost možná toto téma ani probíráno nebylo.

Sparta dokázala díky dobré práci v ofenzivě srovnat, krátce po začátku druhého poločasu ale přišla další velká hrubka. Byla u toho prakticky celá obrana.

Šulc se dostal po odraženém balonu osamocen k míči, hlavou překvapil Heču a Brandtner míč dorazil do prázdné branky. Kde byla chyba? Lischka, Plechatý a Hanousek stáli u sebe a koukali na Šulce.

Heča špatně vyhodnotil situaci a stál na půl cesty, poté stihl míč pouze jen vyrazit. To, že tento zápas nepatřil mezi jeho, dokázal při třetí obdržené brance, když se naprosto vykašlal na jakoukoliv snahu chytit balon po tečované střele.

Čtvrtá branka v podstatě shrnula nedělní výkon. Hanousek se vykašlal na Van Burena, ten nahrál míč dopředu, kde na sebe spoléhala trojice Heča – Karlsson – Vindheim. Ani jeden pro míč nešel a výsledek 2:4 je v podstatě zasloužený.

Zdroj: AC Sparta Praha, Fortuna liga

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Krásný zápas 🙂 :). Kde máme odborníky KISMANNA a OZZYHO nebo jak se ti rudý bratři jmenují 🙂 🙂 🙂

  • Nene Millwall je přeci pitomec když zde píše že – Heča Hanousek Lischka Vidheim Dočkal Sáček Trávník Kozák nemají ve Spartě co dělat a že Pavelka s Italem Krejčim nejsou žádné top posily ale jen kopáči kreré si vyžadal Dočkal jako své kámoše aby společně utvořili kávičkovou kabinu a namydlili schody každému kdo se jim znelíbí ( hráči- treneři- asistenti) !!! Millwall je blbec když zde celou dobu píše že T.Rosický je neschopný špatný sportovní ředitel který do Sparty natahal jen dalši plevel ( snad kromě Součka) pruměráky a hlavně svého neschopného bratřička co si hraje na skauta atd.atd.atd. !

 2. Propojování zdrojů ACS a Fortuny je příznačné, dokud si kluci z levého břehu nevyjasní, že se fotbal přeci jen nedělá reklamou a převedením jediného sportovního deníku do podoby klubového věstníku, není jim pomoci. (Ne, že by mě to mrzelo.)

 3. Já upozorňoval na jihočechy na začátku sezóny, když jsem je viděl hrát v Ostravě. Na kom jiném se chytnout než na Spartě. Klišé, že se jede na Spartu a v Průhonicích se prohrává 2:0 už více jak deset let neplatí. Já byl kritikem, když Sparta po šesti kolech vedla ligu, že je to tragédie co hraje a měla jen štěstí, což se teď potvrzuje. To že má obrovský klenot v Hlozkovi ji reputaci nevrátí, navíc déle jak sezónu ve Spartě nevydrží. Sestava je hodně průměrná, tak jako celá naše liga. Kdo vybočuje je Slavie a snaží se jí sekundovat Plzeň, jinak velká bída. Potěšující je Sigma na třetím místě, ale hra je katastrofa, měla spíše více štěstí než soupeř, stejně jako Sparta. Závěrem jen popřát panu Šilhavému ať se daří repre a je se na co koukat, když to nejde na Spartu se Sigmou. Dívat se na tabulku , kde dominuji první sešívky dost bolí.

 4. Jak může trenér říct že hraje s hráčema který má pouze kdyspozici. Spíš špatně poskládana sestava. Na místě stoperu hráli solidně jak Pavelka tak i Krejčí. To by ale nesměl stavět chodiciho Dočkala, Pavelku, Lichku a další podobný kteří nemají formu. Do hry má určitě dost hráčů lepších než tito. Doma hrát proti předposlednímu pouze na jednoho útočníka je hloupost. Přitom na lavici sedí drahá posílá. To nemluvím o nehorázně blbem střídání. To se opakuje skoro každý zápas. Podívejte se na jiné ligi, tam se trenér nebojí střídat i v prvním poločase a ne na konci utkání.

 5. Mně se na současné situaci líbí nejvíc to, že když Vám Kanga udělal pohár, tak ho Rosický veřejně pranýřoval a nestyděl se jít ani do fanouškovského podcastu zvěstovat o tom, že žádný hráč není větší než tým a jak je kodex náš pán a spasitel. Když Vám tu “hodný” a eticky i etnicky čistý “sešívaný” kapitán diktuje, kdy si bude nastupovat a maže tu schody už pod druhým trenérem, tak mu páska pochopitelně zůstane a pan sportovní ředitel nejenže mlčí, on mu ještě přivede kamarády, aby mu s tím vrážením kudly do zad pomohli. 🙂 🙂 🙂

  • Pepe naprostý souhlas ! Přesně tak zm… Dočkal má největší měsiční základ- hraje dlohodobě totalní hov.. – 20× v každém zápase se hádá s rozhodčim- 30× v každém zápase rozhodí rukama- absolutně neni žadný lídr a správný kapitán jen protekční frajírek který má mazánka T.Rosického omotaného kolem prstu !!!

  • Jasně 🙂
   Jsem neskonale rád, že sportovní vedení klubu je v rukách legendy Tomáše Rosického.
   Ten vyčistil tým od hrozivých cizinců a neintegrovaných černochů a přivedl geniálního tréňu Vencu Jílka. Pak už jen stačilo tým vhodně doplnit o fantastického Davida Lischku, každým zápasem rostoucího Borka Dočkala, top beka Hanouska, nebo famózního Heču. Okořeníme komicky působícím Pavelkou, který je ale Bořkův kamarád a možná i milenec. 🙂
   Voilà, výsledek je na světě a Sparťanská obec se může těšit ze zápasu jako byl ten včerejší, kdy Vás vypráskal na vlastním stadionu tým na padáka. 🙂

  • Tupý Nováku , hlavně že Plíseň včera zaválela. )) Už se ale projevil faktor Berbr. Za jeho vlády vy Plitu penaltu kopala , leč včera se pískala rovina , ba to si budete těžce zvykat vy špíny.

 6. Nedávno jsem tady psal,že poté co se rozpadlo kompletně obrana a ještě se zranil Hložek,očekávám prudký sešup tabulkou,hrozné na tom je,že tentokrát na katastrofálním výsledku má vinu i pan Kotal,to že nastoupil doma s předposledním týmem tabulky s jedním útočníkem a v obraně nechal hrát vedle sebe dřeváky Lishku a Plechatého,to byla velká chyba,doufám,že tyhle dva rychle přeřadí do b týmu a na stopery dá Pavelku s Krejčím,nikdo jiný na to v současné Spartě nemá.A hlavně,musí se hrát na dva útočníky,jako proti Celtiku.

 7. Myslím že za špatným výkonem jak v Plzni tak i s Budějovicema stojí hlavně trenér Kotal. Určitě špatnou sestavou. Stále preferuje Dočkala,Plechatyho,Lichku kteří momentálně na první ligu nemaj. Dále hlavně doma hrát na jednoho útočníka je velká hrubka. Přitom má alternativy do útoku Minceva a do obrany Krejčího a Pavelku. Proč nezapojit mladíky Součka a další. Vůbec je nejhorší to jeho střídání vlastně nestridani. Vůbec neumí odhadnout potřebu střídání kdy je potřeba něco změnit. A ne střídat v úplném konci když už se nedá nic dělat.

 8. Sleduji,že slávištičtí blbové jsou na koni.Jejich “slavná” Slavia byla na tom téměř padesát let stejně,jako Sparta dnes.Ale to si ti magoři pamatovat nechtějí.Jinak mám poznámku k Millwallovi.On není blbec,některé jeho poznámky jsou trefné a vystihují podstatu věci.Shazuje ho jeho závist a také nenávist vůči Rosickému.Podle něho může Rosický asi i za to,že Sparta v r.1974 spadla do druhé ligy.Dále ho sráží jeho házení ciframi,jako by ty peníze sám vyplácel a věděl,kolik kdo bere.A o tom nic neví.Ale k věci.Zásadní cyba je v přístupu trenéra k k chybujícím hráčům.Řeči o tom,že musí stavět hráče,které má k dispozici,jsou jenom výmluva.Trenér musí reagovat na vývoj hry.Já jsem neměl rád Jarolíma,ale ten byl ochoten vystřídat špatně hrajícího hráče i po dvaceti minutách.Když ví,že Plechatý a Lischka nemohou hrát spolu,tak je nemůže stavět spolu.Sparta má sedm stoperů a ve skutečnosti jsou schopní jen 2-3.Hrát doma s posledním na jednoho útočníka je holý alibismus.Trenér Kotal musí proti líným a neschopným atrapám na fotbalisty tvrdě vystoupit.Udělit pokuty a třeba vyřadit z týmu.Jsem přesvědčen,že dorostenci by zahráli lépe,než Lischka s Plechatým.Aspoň by se snažili a výsledek by možná byl stejný,ale spíše lepší!Pane Kotale,buďte trenér a ne foukač bolístek!Pokud Vám někdo do práce kecá,tak s tím raději sekněte.

 9. Nejsem slávista ani fanoušek jiného českeho klubu,fotbal už sleduji spustu let a mám na něj spravedlivej (ne zaslepenej) názor. A můžu vám říct pane Majevský žé né jen slavisti ale fanouškové po celé republice jsou na koní protože Sparta když odmyslíme posledních deset let rozhodcovské přízně pro Plzeň tak to byla ta vaše milovaná spartička která tady udávala tempo korupce a podvodů.A opravdu se bavím tím jak sparťané fňukají na všelijakejch diskusích že jim rozhodčí nepřejí to je opravdu srandovní a zabavné

 10. Po pravdě nepřekvapili Budějovice Spartu ,ale Sparta je a potažmo celou fotbalovou rodinu.Takovou radost napříč ligovými kluby nikdo nečekal.Stará osvědčená pravda je že hrát se dá s každým a prohrát rovněž.Ovšem po boji po poctivě odvedené práci zvláště ,tak bohatě ohodnocené.Jak může mít kapitán Dočkal meloun měsíčně za to co předvádí.V normálním zaměstnání by mu pozastavili plat sebrali prémie na půl roku a zbytek týmu rovněž jen hrubý základ.Nemusí mít Dočkal formu může mít výpadek ve výkonosti,ale jestli se necítím ,tak tu pásku s omluvou přenechám někomu ,kdo místo keců a plivání bude bojovat hecovat ostatní a hnát je na zteč.To by starý protřelí trenér měl po něm a ostatních primadonách vyžadovat.Kdyby o poločase vyrazil ze sestavy třeba Lischku a dal na jevo ,jak se mu ten šlendrián nelíbí,tak to mohlo dopadnout jinak.Jenže Sparta žije pořád v iluzi,že se jí musí soupeř bát.Bohužel to už dávno neplatí.Jak říká můj kolega v práci ať mně dají 50 000 na benzin a já jim takových stoperů co tam mají dnes dovezu na trénink každý týden pět a lepších.Bohužel má pravdu.

  • 😊👏 přesně tak ! A 100% by za polovinu toho co dostává T.Rosický sehnali daleko lepšiho spor.ředitele a za povinu toho co dostává J.Rosický daleko lepšího skauta a tak mužeme pokračovat dále za polovinu platu co má Dočkal by šikovný spor.ředitel sehnal daleko platnějšiho fotbalistu za polovinu toho co dostává Ital Krejči daleko lepšiho levého záložníka a na co Sparta vyhazuje 800 tis. měsičně na 2 trenery brankařu to nechápe opravdu nikdo – opět jen trafiky pro Špita a Bičika !!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Old Trafford aneb Silný příběh Divadla snů, jenž je domovem Manchesteru United

Manchester United vítězí, další titul pro Manchester United, Rudí ďáblové jednoznačným způsobem ovládli derby... a mohli bychom pokračovat.

Tomáš Souček byl zvolen do nejlepší jedenáctky aktuální sezóny Premier League

Uživatelé portálu WhoScored zvolili nejlepší fotbalovou jedenáctku probíhající sezóny Premier League. A nechybí v ní ani český defenzivní záložník Tomáš Souček!

Svět zaskočen! Conor McGregor prohrál svůj zápas s Dustinem Poirierem

Ostře sledovaný duel, na který se fanoušci těšili už několik měsíců, je již minulostí. Zápas Poirier vs McGregor v rámci turnaje UFC 257 skončil pro mnohé nečekaně, a to právě výhrou Američana!