Spojte se s námi


Fortuna liga

Co stojí za pádem sparťanské rezervy? Velká fluktuace kádru a jeho kvalita či regresivní trenér Horňák

Rezerva pražské Sparty hrála v minulé sezoně na vrchu tabulky, její hráči předváděli kvalitní výkony a někteří si díky tomu mohli zahrát i v A-týmu. Ovšem v sezoně 2022/23 jsou její výkony podprůměrné a na jaře bude bojovat o udržení. Proč došlo k takovému pádu?

Publikováno

dne

Rezerva pražské Sparty hrála v minulé sezoně na vrchu tabulky, její hráči předváděli kvalitní výkony a někteří si díky tomu mohli zahrát i v A-týmu. Ovšem v sezoně 2022/23 jsou její výkony podprůměrné a na jaře bude bojovat o udržení. Proč došlo k takovému pádu?

S umístěním v sezoně 2021/22 mohli být ve sparťanské rezervě spokojení. Tým Michala Horňáka na podzim předváděl kvalitní výkony a dokonce se začalo debatovat o tom, jak by se její případně umístění do třetího místa podepsalo v postupové matematice.

K tomu ale nedošlo. Na jaře přišel velký útlum a ačkoliv si Sparta udržela pátou příčku, mnozí fanoušci v diskuzích odvolávali trenéra Michala Horňáka, který dokonce v závěru po odvolání Pavla Vrby krátce koučoval i Áčko.

V letní přípravě změna na trenérském postu nepřišla a obecně se očekávalo, že se rezerva Sparty umístí spíše ve středu tabulky. Ovšem výkonností pokles neustával a na konci podzimu je jisté, že na jaře se bude bojovat o záchranu druholigové příslušnosti.

Co stojí za tak velkým propadem? Důvodů může být více. Prvním je fluktuace kádru. V klubu skončili například Vadym Chervak (23), Youssouf Dao (24), Václav Dudl (22), Iva Gelashvili (21), (22), Karel Tvaroh (23) či Milan Piško (26).

Všichni zmiňovaní v rezervě nastupovali, avšak Sparta si vyhodnotila, že do A-týmu už by se nikdo z nich nedostal. Oproti minulé sezoně v rezervě také nemůžeme vídat Matěje Ryneše, Adama Gabriela, Vojtěcha Patráka či Václava Sejka.

Vyjma Gabriela jsou všichni na hostování v prvoligových týmech, v rezervě schází i talentovaný brankář František Kotek, jenž hostuje v Táborsku, kde ale šance nedostává.

V základní sestavě, jenž vyběhla do posledního podzimního klání ve Vyškově, není jediný hráč, který nastoupil v prvním zápase minulé sezony v Chudimi.

Fluktuace je problémem zejména proto, že týmu chybí kvalita. Sparta nemá v týmu příliš hráčů, kteří by se dali za své výkony na podzim pochválit. Výjimkou je Petr Pudhorocký, který by v zimě měl dostat šanci i v Áčku.

Spartu trápí zejména střed zálohy a ofenziva. Zde by jí mohl pomoci i talentovaný Daniel Rus, ten ale raději nastupuje v dorostu, kde klub věří, že udělá větší progres. A právě to může být dalším problémem.

Samotná Sparta si moc dobře uvědomuje, že trenér Michal Horňák zřejmě není tím pravým koučem, který by mohl své svěřence dále rozvíjet. Navíc působí velmi unaveně a samotná práce jej již zřejmě nenaplňuje natolik, jako dříve.

Pokud se chce B-tým udržet a vychovávat hráče pro A-tým, musí přijít změna. Slavia ji v tomto ohledu postupně předhání, ačkoliv podzim stráví o jeden bod a příčku za ní.

Zdroj: AC Sparta Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.