Spojte se s námi


Fotbal

Co se stalo s Oscarem? Po téměř šesti měsících hrál znovu za Šanghaj. Ve hře je stále návrat domů

Byl to velmi ambiciózní projekt, který měl zpopularizovat fotbal v Číně a přivést do něj další peníze. Místo toho ale přišel krach velkých sponzorů a útěk téměř všech hvězd z ligy. Stále tu ale ještě hraje několik méně či více známých jmen.

Publikováno

dne

Byl to velmi ambiciózní projekt, který měl zpopularizovat fotbal v Číně a přivést do něj další peníze. Místo toho ale přišel krach velkých sponzorů a útěk téměř všech hvězd z ligy. Stále tu ale ještě hraje několik méně či více známých jmen. Jedním z těch, kteří neopustili Čínu je Brazilec Oscar.

Vypadalo to, že Oscar konečně opustí čínskou Superligu a zamíří do Evropy nebo rodné Brazílie. Zájem o něj byl velký. Bývalý záložník Chelsea přišel do týmu Shanghai Port v roce 2017.

Ve 25 letech takový přesun ze sportovního hlediska chápal jen málokdo. Vždyť Oscar s Blues vyhrál Premier League, Ligový pohár a Evropskou ligu. Navíc byl stabilním článkem brazilské reprezentace.

Motivace ale byla jednoduchá. Peníze. „Pocházím z velmi chudé rodiny v Brazílii. Peníze jsou ovoce mojí práce, když mám tuto možnost je vydělat, neváhám,“ řekl tehdy na adresu svého přesunu do Asie.

Na začátku minulého roku to vypadalo, že se Oscar do Číny už navrátí. Měl rodinné a osobní problémy, kvůli kterým se vrátil do rodné země.

Nakonec se ale na velmi krátkou dobu vrátil. Tři zápasy v červenci a pak byl Oscar znovu fuč. Moc o něj stálo brazilské Flamengo, vše vypadalo, že přestup klapne.

Jenže přesun do Brazílie se nekonal. Alespoň zatím. Nyní už 31letý Oscar se totiž najednou objevil v základní sestavě Šanghaje v zápase poháru.

A byl to návrat jako hrom. Brazilec jeden gól dal a na jeden nahrál. Byl také vyhlášen největší hvězdou zápasu. Otázkou ale je, co s ním bude dále. Sezona čínské ligy totiž nedávno skončila.

Královský plat, který Brazilec v Šanghaji pobírá činí přes 500 tisíc liber týdně. Otázkou ale zůstává, jak dlouho bude ještě schopný čínský klub takovou gáži platit.

Čínské kluby totiž zažívají hubené roky, ve kterých odešli všechny velké hvězdy a výrazný odliv finančních prostředků. Díky tomu se musejí spoléhat výhradně na domácí hráče, kteří kvalitě ligy příliš nepřidávají.

Flamengo ale boj o bývalého reprezentanta ještě nevzdalo, v příštích týdnech se uvidí, jaká bude další Oscarovo budoucnost.

Zdroj: Colunadofla

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.