Reklama

Co přinesla tisková konference Baníku Ostrava? Jubilejní sezóna bude speciální

Ostravský klub bude letos slavit 100 let od založení. Kromě vedení klubu byl na konferenci přítomen také trenér Smetana a kapitán Laštůvka. Baník získal nové partnery, bude hrát v nových dresech a mluvilo se také o posilách a vizi v nadcházející sezoně.

Asistentem trenéra bude bývalý odchovanec Baníku reprezentace Tomáš Galásek, který se bude podílet na tréninku hráčů. Baník opět bude zapracovávat mladíky z akademie.

Letní příprava se uskuteční v Ostravě kvůli Covidu. Dle slov sportovního ředitele se zlepšila konkurence v klubu. Naopak v klub opustili Stronati, Holzer, Šašinka, Fillo nebo Hrubý.

Trenér Smetana hodnotil letní přípravu. Celkově by se chtěl Baník umístit v horní polovině tabulky. Nicméně klub chce přistupovat ke všemu s pokorou.

V sobotu se uskuteční první zápas s Jabloncem. Smetana řekl, že je potřeba obměnit kádr. Šanci dostanou nové posily Lischka a Budínský, kteří se dlouhodobě trápili se zraněními.

Jan Laštůvka jde do své 21 sezóny. Je spokojený s přípravou a novými hráči, kteří mají charakter.

Následovali dotazy novinářů. Došlo i na hodnocení minulých sezón, Baník se chce dostat do pohárové Evropy. Nebude to mít ale snadné, silnými týmy jsou pražská S, Plzeň a Jablonec. Minulou sezónu překvapilo Slovácko.

Zdroj: FCB, Youtube

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené