Spojte se s námi


Fotbal

Co nám o víkendu nabídly nižší anglické soutěže? Strhující souboj o titul i trápení tradičních klubů

Nastalo období reprezentační pauzy a to znamená jediné. Pozastavení klubové scény. Pokud chcete sledovat klubový fotbal, musí se váš zrak ubrat na nižší ligy.

Publikováno

dne

Nastalo období reprezentační pauzy a to znamená jediné. Pozastavení klubové scény. Pokud chcete sledovat klubový fotbal, musí se váš zrak ubrat na nižší ligy.

Nižší ligové soutěže hrané v Anglii mají nepochybně své kouzlo. I přesto, že sledujete utkání ze třetí, nebo čtvrté ligy, můžete mít možnost vidět plný stadion a úchvatnou atmosféru. Anglie zkrátka žije fotbalem na každé úrovni.

Strhující souboj o titul v páté lize

Notts County a Wrexham. To jsou dva kluby, které naprosto dominují páté nejvyšší soutěži. Oba týmy mají na svém kontě sto a více vstřelených branek, oba obdržely téměř shodně branek a po téměř čtyřiceti kolech mají na dosah stobodovou hranici.

Fotbalisté obou klubů zvládli suverénně i svá sobotní utkání. Notts County nedali šanci Scunthorpe a Wrexham zvládl porazit fotbalisty Yorku.

Wrexham je klubem, který vlastní slavný majitel Ryan Reynolds, a v nedávné době dokázal potrápit v FA Cupu Sheffield United. Velšský celek má oproti svému soupeři zápas k dobru a pokud jej úspěšně zvládne, pokoří hranici sta získaných bodů už šest kol před koncem ligy.

Notts County jsou stále v těsném závěsu se ztrátou tří bodů. Mezi těmito dvěma kluby a třetím mužstvem je více než dvacetibodová propast a třicetigólové manko v počtu vstřelených branek.

Tradiční kluby ve třetí lize

Pokud se ohlédnete na tabulku třetí nejvyšší soutěže, uvidíte spoustu klubů, které jsme dříve sledovali v první lize. Bohužel i kvůli finančním problémům nemohly tyto kluby slavnějším soupeřům konkurovat a nyní se snaží o probuzení ztracené slávy v nižších soutěžích.

Jedním takovým, který potřebuje zabojovat, aby si zajistil účast v postupovém play-off, je Portsmouth, protože v sobotním utkání ztratil důležité dva body v utkání proti Port Vale.

Trápí se i Derby County, které z posledních pěti utkání zvítězilo pouze jedinkrát a v posledních dvou odešlo s nulovým ziskem. Nyní se nachází na šesté příčce. To ještě zajišťuje účast v bojích o postup výše, avšak na záda Derby dýchá Peterbrough.

Podobnou bilanci si drží i Bolton Wanderers, který všechny tři body bral na posledy před měsícem. Společně s Derby County mají stejný bodový stav a dělí je pouze skóre.

Velikého zaváhání se dopustil druhý celek tabulky, Sheffield Wednesday. Ten nezvládl utkání proti poslednímu Forest Green. Fotbalisté Sheffieldu mohli jít v případě výhry na první pozici, kde tedy nadále setrvá Plymouth.

Vedoucí dvojici nadále dýchá na záda Ipswich Town.

Bradford City

Jeden z nejzajímavějších klubů ke sledování ve čtvrté lize. Bradford je zajímavý tím, že před deseti lety se senzačně probojoval do finále ligového poháru.

Na této cestě vyřadil například Aston Villu nebo Arsenal. Ve finále nestačil na dalšího senzačního účastníka – Swansea.

Nyní se fotbalisté klubu účastní čtvrté ligy, kde i nadále drží poslední postupovou pozici do play-off. Zde setrvávají i přesto, že jejich sobotní utkání bylo odloženo. Mansfield odložení nedokázal využít a své utkání pouze remízoval.

V čele tabulky se i přes sobotní remízu drží Leyton Orient. Northampton využil zaváhání vedoucího celku a alespoň snížil ztrátu na první pozici na pět bodů.

Souboj o první pozici bude ještě velmi napínavý, protože fotbalisté Leytonu Orient zdá se ztratili formu a nedokázali zvítězit v posledních čtyřech utkáních.

Zdroj: Transfermarkt, EFL

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.