Spojte se s námi


Fotbal

Wrexham A.F.C.: Maličký klub z páté ligy, který je vlastněn slavným hercem, vyhlíží postup výše

Publikováno

dne

Wrexham Association Football Club, jak zní celý název, je maličký klub z páté nejvyšší anglické fotbalové ligy, který v nedávné době získal slavné majitele. V současné chvíli vede ligu a pomýšlí na postup výše.

Jedná se o velšský fotbalový klub, který byl založen už v roce 1864, což z klubu dělá nejstarší velšský fotbalový klub a pátý nejstarší profesionální fotbalový klub na celém světě. Wrexham byl v roce 1864 založen členy kriketového klubu, kteří hledali aktivitu na zimní měsíce.

I přes obrovský kus historie se klubu nikdy nepodařilo probojovat do nejvyšší anglické soutěže. Za celou dobu existence je nejlepší umístění klubu patnáctá příčka v druhé nejvyšší lize z let 1978-1979, dnes známé jako Championship.

Postup do druhé ligy se dá řadit mezi největší úspěchy klubu, protože si postup zajistili celkovým vítězstvím a ziskem titulu. V sezóně 2012-13 slavil klub zisk FA Trophy, což je pohárová soutěž pro kluby z nižších anglických soutěží.

Slavní majitelé

V roce 2020 se stala majitelem klubu společnost RR McReynolds Company LLC, kterou vlastní mimo jiné i slavný kanadský herec Ryan Reynolds, kterého můžete znát například v roli Deadpoola.

Dohodu schválilo 98,2 % z dvou tisíc členů Wrexham Supporters Trus a celý proces byl dokončen v únoru roku 2021.

V roce 2022 vykoupili noví majitelé domácí stadion od univerzity Wraxham Glyndwr, která byla od roku 2011 majitelem objektu. Univerzita tehdy zachránila celý objekt před možným zánikem. Následně předala provozní kontrolu nad areálem fotbalovému klubu v rámci 99letého pronájmu.

Po převzetí hercem Reynoldsem a Robem McElhenneym klub zahájil jednání s univerzitou Wrexham Glyndwr o koupi pozemku a v červnu 2022 dokončil převzetí vlastní vlastnictví stadionu.

Postup do vyšší soutěže

Wraxham hraje v páté lize už druhý rok po sobě. Minulý ročník skončil na druhé pozici a vypadl v semifinále play off o postup do čtvrté ligy.

Letos by velšský klub mohl oslavit přímý postup, neboť se zatím nachází na první příčce tabulky. Na záda mu z velmi těsným rozestupem dýchá další tradiční klub Notts Country.

Zdroj: Wikipedia, Livesport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.