Spojte se s námi


Fotbal

Co musí Erik ten Hag vyřešit, pokud chce pomýšlet na úspěch? Prioritou by měl být styl hry a také rozšíření kádru

KOMENTÁŘ: Erik ten Hag prodloužil smlouvu na Old Trafford do roku 2026. Ze smlouvy se však nemůže nikterak dlouho radovat, jelikož ho čeká další rušné a náročné léto. Nizozemský trenér má před sebou několik hlavních bodů, které by měl vylepšit či uchopit za správný konec, aby jeho tým byl v následující sezoně úspěšný.

Publikováno

dne

KOMENTÁŘ: Erik ten Hag prodloužil smlouvu na Old Trafford do roku 2026. Ze smlouvy se však nemůže nikterak dlouho radovat, jelikož ho čeká další rušné a náročné léto. Nizozemský trenér má před sebou několik hlavních bodů, které by měl vylepšit či uchopit za správný konec, aby jeho tým byl v následující sezoně úspěšný.

  • Podpis dalšího útočníka, Hojlund na všechno nestačí
  • Definovat styl hry, kterým se chtějí United prezentovat
  • Rozšíření kádru obecně

Nový útočník je nezbytný

Po konci smlouvy se United rozloučili s francouzským útočníkem Anthonym Martialem, který byl několik posledních sezon spíše zraněný než zdravý. Na pozici hrotového útočníka tak v týmu zůstal pouze Rasmus Hojlund a v případě nouze zde může nastoupit Marcus Rashford.

Dánský útočník prokazuje značný potenciál, ale v současnou chvíli není na světové úrovni. V minulé sezoně vstřelil 16 branek ve 43 zápasech. Jako ideální možnost se jeví podpis zkušeného forvarda jako byl v minulosti Edinson Cavani, který sice spíše vysedával na střídačce, ale v případě potřeby naskočil a dokázal vstřelit i několik branek.

Definovat styl hry by mělo být prioritou číslo 1

Když Erik ten Hag na Old Trafford začínal, přicházel s jasnou vizí. Hrací styl měl být stejný jako v Ajaxu, tedy vysoký presink a důraz na držení míče. Ve zkratce, ofenzivní atraktivní fotbal jako můžeme vidět v podání Pepa Guardioly nebo Mikela Artety.

Úvodní sezona byla skvělá, především co se pojetí fotbalu týká. Třešničkou na dortu byl zisk Carabao Cupu, kterým měla začít nová éra celého klubu. Minulá ligová sezóna však nabídla něco neobvyklého. Red Devils se spíše bránili a nedokázali přehrát téměř žádného soupeře. Často byly k vidění dlouhé míče za obranu, na což jsme u Ten Haga nebyli zvyklí.

Prioritou nejen pro nizozemského stratéga i celý klub by tak měl být styl hry. Výmluvou byla obrovská marodka napříč celým kádrem.

Rozšíření kádru jako takového

Na jednu stranu, červenou část Manchesteru celou sezonu sužovala zranění, ovšem na stranu druhou je pak šířka kádru takového klubu tristní. Krom již probírané pozice útočníka kádr trpěl i na pozici krajních obránců, stoperů a vlastně i všude jinde.

Situace na levém kraji obrana byla přitom nevídaná. Luke Shaw byl zraněný stejně jako Tyler Malacia a United zrušili hostování Sergio Reguillona. Neuvěřitelná chyba ze strany vedení klubu, jak se později ukázalo. Krajní prostor v obraně by tak chtěl posílit.

Pozici stopera v United probíral nejspíše celý fotbalový svět. Veterán Johny Evans byl téměř 2 měsíce volbou číslo 1 a vlastně i jedinou volbou.

Pokud se Ten Hag chce podobnému problému vyhnout, musí přijít jeden až stopeři, kteří ovšem vydrží zdraví. Spekuluje se o Mathijsu de Ligtovi nebo Jarradu Branthwaitovi, za kterého údajně byla na stole nabídka výměnou za 2 hráče.

Dalším klíčovým postem je střed zálohy. Na defenzivním záložníkovi má Nizozemec pouze Casemira, což i díky jeho výkonům v sezoně není ideální. Defenzivní záložník by tak jistojistě měl dorazit.

Ve středu pole je na výběr Mason Mount, Bruno Fernandes, Kobbie Mainoo a Christian Eriksen, což se zdá být dostatečné. I tady je ale jedno velké ale. Mount totiž bojuje se zraněními a Eriksen už je spíše jen náhradou v případě zranění jiného hráče základní sestavy.

Zdroj: Manchester United, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.