Reklama

Co je v Česku kritizováno, je v Polsku normou. Legia si už podruhé odkládá ligové utkání

Když si Slavia mezi utkáními s Ferencvárosem na popud maďarského soupeře odložila utkání, byla v České republice extrémně kritizována. Legia si však ligové utkání odkládá už podruhé.

Odehrát v týdnu pohárové utkání, okamžitě zregenerovat, soustředit se na ligové utkání, opět rychle zregenerovat a připravit se na další pohárové utkání. Na utkání, které v těchto předkolech je pro celý klub klíčové, hraje se totiž o miliony.

Jak pro hráče, tak pro trenéry se jedná o obrovský záhul, ani ne tak fyzický, jako psychický. Sestříhat video z utkání a přípravu na soupeře trvá desítky hodin, navíc, když musíte ještě tříštit přípravu na ligové utkání. Často se namítá, že v Anglii to kluby zvládají bez problému, to je ale naprosto jiná dimenze.

Za prvé, Anglie, Německo či Španělsko mají naprosto odlišný koeficient a účast v pohárech už mají předem jasnou. Země jako Česká republika, Chorvatsko, Polsko, Maďarsko tuto jistotu nemají, každý tým v základních skupinách je pro ně naprosto klíčový. Proto odložit ligové utkání by nemělo být takovým problémem.

Za druhé, v sezóně si nikdo zápasy neodkládá, tam všichni anglické týdny zvládají bez řečí. Jde pouze o předkola, kde se často hraje i o finanční stabilitu klubu na několik let dopředu. Kdyby například Plzeň v posledních dvou letech postoupila do pohárů, mohla být v úplně jiné situaci, než je teď.

Legia si své utkání odložila už před odvetou proti Dynamu Záhřeb, stejnou praxi praktikuje i teď. V prvním utkání proti Slavii vyválčila remízu 2:2, do odvety se však chce na 100 % připravit a ligové utkání si tak opět odkládá.

Když Slavia tento krok poprvé udělala, byla obrovsky kritizována, spousta fanoušků se jí doteď vysmívá. Jde ale o logický krok, který za hranicemi chápou, u nás však stále ne.

Zdroj: Legia Varšava

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Je zajímavé, že se vždy vyhledá “norma”, která, tak říkajíc, vyhovuje. 🙂 🙂 🙂
  Škoda, že se nezdůrazní norma například Premier league. 🙂 🙂

 2. Ustupování v takovýchto “drobnůstkách” je podhoubím pro další ulevování, kličkování, domlouvání, až je z toho ostudná pozice na konci různých žebříčků a statistik. Jak prosté.

 3. No, to je otázka, kam chce Slavia patřit?
  Je jejich cílem úroveň týmů z PL, La Ligy, Serie A nebo Ligue 1 nebo chce být na úrovni týmů z Maďarska a Polska se vším, co k tomu patří?
  Stejně si ty zápasy bude muset jednou odehrát, takže jim někde ten týden zkrátí a budou brečet znovu. Není lepší pustit do ligového zápasu víc mladých odchovanců z B-čka, dorostu? Jsem to ale hlupák – vždyť Slavia téměř žádné nemá 🙁

 4. Rudé hlavy asi nechápou, ze článek není o Slavii, ale o jakési pomoci národnímu koeficientu. V Anglii koeficient honit nemusí a předkola nehrají. A rovnat se můžeme právě s Polskem, Maďarskem, Skotskem…. a tam to asi chápou lépe. Asi nevidí rudě.

 5. Nesmysl. Poslední dobou tu akorát čtu každou chvíli obhajoby Slavie, ať už je to odložený zápas, Kolář, prohra s Maďary, jak to skvěle udělali s Krmenčíkem apod. a tohle je jen další z nich.

  Kádr má Slavia široký přeci právě kvůli pohárům, tak ať nechá hráče hrát. A nevím, jaký hrací systém má polská a maďarská liga, ale kdy chcete hrát ty odložené zápasy? Na Silvestra? A Slavia se přeci holedbala, jak má 2 vyrovnané jedenáctky, tak ať to ukážou.
  Jak už jsem kdysi psal, rozpis utkání všichni znali, tak se na to měli připravit.

  Ostatně pamatuji doby, kdy Sparta chtěla kvůli evropským pohárům odkládat utkání, bylo jí to odmítáno a ještě novináři psali, jak když chtějí hrát evropské poháry, tak tohle musí zvládat, jinak tam nemají co dělat (a koneckonců mají pravdu). Tak si říkám, co se za tu dobu změnilo?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené