Spojte se s námi


Fotbal

Co je El Chiringuito, které zaujalo kritikou Hazarda? Fotbalové studio i show

Pokud sledujete světový fotbal a zejména ten španělský, dost možná jste někdy slyšeli název El Chiringuito, ale nevíte, co to znamená. Pojďme si tedy detailně přiblížit, jak funguje El Chiringuito de Jugones.

Publikováno

dne

Pokud sledujete světový fotbal a zejména ten španělský, dost možná jste někdy slyšeli název El Chiringuito, ale nevíte, co to znamená. Pojďme si tedy detailně přiblížit, jak funguje El Chiringuito de Jugones.

Zdroj: Oscar Del Santo, CC BY 2.0

Po vyřazení Realu Madrid s Chelsea si Eden Hazard zkazit náladu nenechal a ihned po utkání vtipkoval s bývalými spoluhráči. Za to slízl obrovskou vlnu kritiky, zejména ve Španělsku.

A nejvíce v jednom pořadu zvaném El Chiringuito. Video oblétlo celý internet, možná jste ho také zahlédli. Šedivý pán si mne ruce a za doprovodu dramatické hudby s dramatickou pauzou odříkává kritiku na Edena Hazarda.

Fanoušci zejména v Anglii byli dost šokováni, jakým způsobem a jak nesvázaně se ve Španělsku dělá fotbalové studio.

Tento pán se jmenuje Josep Pedrerol a je hlavním představitelem El Chiringuito. To je ve zkratce fotbalové studio, které občas přejde až do zábavné show. Na televizní stanici Mega však neběží jen „studiově“ před a po zápase, ale téměř každý den. Řeší se zde vše, co se vše španělském fotbale událo, přestupy, výsledky i rozhodnutí rozhodčích.

El Chiringuito de Jugones se nejvíce proslavilo před pár týdny, když v této „show“ byl oznamovat svůj nápad na Superligu Florentino Pérez. Mimochodem velký kamarád Josepa Pedrerola, a to je další výsada.

Dost často tak má tento pán informace o Realu Madrid z první ruky a hlavně se mu jako prvnímu z celého Španělska podařilo dostat prezidenta Bílého baletu na rozhovor ohledně Superligy.

Ostatně Chiringuito má v tomto před dotěrnými španělskými médii lehce navrch. Když byl Cristiano Ronaldo nespokojený s neúměrnou kritikou ze strany médií na jeho osobu, dával před každým finále Ligy mistrů 2016-2018 jen jeden delší rozhovor. Komu? Josepovi Pedrerolovi z El Chiringuito.

Pokud čekáte formální studio plné odborníků odříkávající ohrané fráze, tak na to rovnou zapomeňte. El Chiringuito tvoří hned několik novinářů či reportérů, kteří participují v každém vstupu. Vůbec se ale netají klubovou příslušností, ba naopak, často na utkání svých klubů chodí v dresech i šálách.

Většinou je studio rovnoměrně rozložené. Tři příslušníci Realu Madrid, tři Barcelony, tři Atlétika Madrid a jeden či dva neutrální. Jak velí jihoevropský španělský temperament, diskuze velice často přerostou v hlasité hádky, zejména když se hraje El Clásico.

Oba tábory nevynechají jedinou příležitost, jak se vysmát soupeři. Když Tomas Roncero, odborník na Real Madrid, vyhlašoval útok na 14. titul v Lize mistrů, příznivci Barcelony Cristobal Soria a Jordan Jota mu popěvkem znepříjemnili vyřazení ze semifinále.

Často se přestupové spekulace strhnou v telenovely, každý den přichází nová zaručená informace, čímž občas pořad lehce ztrácí na důvěryhodnosti. Nedá se mu ale upřít, že dost často jsou informace správné, a to diváci oceňují. Sledovanost pořadu například po utkání Realu Madrid se Sevillou přesáhla 738 000 pozorovatelů.

Zdroj: El Chiringuito

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.