Spojte se s námi


Fotbal

Člen vedení Chelsea prozradil, proč Roman Abramovič koupil londýnský klub

Publikováno

dne

Eugene Tenenbaum se v rozhovoru pro Forbes rozpovídal o Romanu Abramovičovi, který podle jeho slov miluje nové výzvy a právě to byl klíčový faktor, proč si koupil Chelsea.

Abramovič vstoupil do Chelsea v roce 2003 a téměř ihned slavil s londýnským týmem velké úspěchy. Jeho klíčovým faktorem těchto až nevídaně rychlých úspěchů byl především José Mourinho, který odstartoval svoji anglickou dráhu náramně.

„Je to podnikatel. Má rád nové výzvy. Jakmile se do něčeho pustí, tak to není o štěstí,“ rozpovídal se Tenenbaum o Abramovičovi.

„Snaží se pochopit o čem daný projekt je a zapojí se do něj na dlouhou dobu. Rád se podílí na práci a ještě raději vyhrává a pomáhá k dosažení daného cíle. Ve fotbale je vzrušující, že si nastavíte plán, provedete jej a pak každý týden máte jasno v tom, zda je váš plán správný či nikoliv.“

„Myslím si, že miluje fotbal, i přes to všechno, co se stalo, kvůli tomu, že nemá žádný vzorec a ani žádný algoritmus. To je to, proč si myslím, že lidi milují fotbal a proč je právě tento sport ve světě číslem jedna,“ řekl Tenenbaum.

Abramovičovi byl po dlouhých letech od převzetí Chelsea odepřen vstup do Anglie a tak se čekalo, zda londýnský klub prodá či nikoliv. Zatím je stále vlastníkem a Blues navíc čeká nová éra pod Frankem Lampardem. Uvidíme, jestli dokáže se svými hráči navázat na předchozí úspěchy, na nichž se podílel, tehdy ještě jako hráč.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.