Spojte se s námi


Fotbal

Chválil ho i prezident Francie. Hvězda turnaje Amrabat chce dotáhnout Maroko k bronzu. A sebe k přestupu?

Koho byste před turnajem tipli na hvězdu turnaje? Messiho, Mbappého, Neymara, možná Ronalda. V Kataru však velice září nečekaná hvězda Sofyana Amrabata, marockého lídra a válečníka. V sobotu má možnost svůj tým dotáhnout k medaili.

Publikováno

dne

Koho byste před turnajem tipli na hvězdu turnaje? Messiho, Mbappého, Neymara, možná Ronalda. V Kataru však velice září nečekaná hvězda Sofyana Amrabata, marockého lídra a válečníka. V sobotu má možnost svůj tým dotáhnout k medaili.

Pár odborníků vědělo o síle Maroka, jinak se ale africké zemi moc šancí nedávalo. Tým sice má několik hvězd v podobě Hakimiho, Ziyecha či En-Nesyriho, ovšem těžká skupina s Belgií, Chorvatskem a Kanadou měla být konečnou.

Maročané však nejprve uhráli remízu s Chorvatskem, následně porazili Belgii a postup si pohlídali při vítězství s Kanadou. V celé skupině navíc ani jednou nedostali gól, pouze s Kanadou si vstřelil vlastní branku Aguerd.

Na tom všem měl obrovský podíl Sofyan Amrabat. Defenzivní záložník působí jako skála, přes kterou cesta nevede. Množství vybojovaných míčů a vyhraných soubojů je obrovské. Skvělé výkony poté předvedl i v osmifinále proti Španělsku a zejména ve čtvrtfinále proti Portugalsku.

Jak velký to je bojovník, ukazuje jeho stav před osmifinále. Trápila ho totiž velká bolest v dolní části zad. Dokonce musel dostávat i injekce, aby mohl vůbec nastoupit. „Byl jsem vzhůru až do 3 do rána na fyzioterapii, před zápasem jsem dostal injekci. Nemohl jsem zklamat své spoluhráče, ani svou zem,“ popisoval Amrabat.

I v semifinále s Francií patřil k nejlepším hráčům na hřišti, ovšem výsledek vše trochu pokazil. Po zápase jej dokonce přišel do kabiny osobně pochválit prezident Francie Emmanuel Macron. Přede všemi spoluhráči jej označil za nejlepšího záložníka turnaje.

Velký přestup?

Amrabat se nicméně zařadil k hvězdám turnaje, je nejlepším defenzivním záložníkem šampionátu a ideální jedenáctka MS by ho neměla minout.

Dost možná by ho neměl minout ani velký přestup. Ve svých 26 letech má nejvyšší čas na přestup do velkoklubu, které o něj po skvělém šampionátu mají zájem. Amrabatův agent se netají tím, že neustále řeší zvídavé telefonáty od klubů.

Amrabat je však dle svých slov ve Fiorentině spokojený a nemá důvod odcházet. Pokud ovšem zaklepe na dveře top klub s možností probojovat se do základu? To by se těžko odmítalo.

V sobotu od 16 hodin předvede Amrabat ještě jedno představení. Pokud i proti Maroku bude kralovat a vybojuje nejen své zemi, ale i celé Africe historicky první bronz, nabídky se budou jen hrnout.

Zdroj: FIFA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.