Spojte se s námi


Fortuna liga

Chorého hlavička? Bylo tam i několik nefér věcí od Sorensena, Chorý má tuhle formu odplaty, myslí si Zelenka

Byla to fotbalová show, která dala zapomenout na nepovedené derby pražských „S“. Zápas Sparty s Plzní (2:1) bavil, jediným negativním momentem byl zákrok Tomáše Chorého na Asgera Sorensena.

Publikováno

dne

Byla to fotbalová show, která dala zapomenout na nepovedené derby pražských „S“. Zápas Sparty s Plzní (2:1) bavil, jediným negativním momentem byl zákrok Tomáše Chorého na Asgera Sorensena.

Tomáš Chorý a tvrdé zákroky, to šlo vždy k sobě. Souvisí to samozřejmě s vysokou postavou, vzpomeňme si na Libora Doška, který se svými dvěma metry soupeře často i nechtěně posílal lokty k zemi.

U útočníka Plzně vypadají zákroky více podezřele. Pozornosti veřejnosti neunikaly již v době, kdy dělal náhradníka za Jeanem Davidem Beauguelem. Až od minulé sezóny je ofenzivní jedničkou.

A již loni Chorý v souboji se Spartou hlavou ošklivě zasáhl Asgera Sorensena. Dánský stoper měl tehdy na hlavě obrovskou bouli, VAR přesto situaci vůbec nezkoumal. Útočník svůj zákrok omlouval, že se mu míč ztratil v záři reflektorů.

Po necelém roce se situace opakovala. Tentokrát byl nejprve odpískán faul Sorensena, až poté se hlavou ohnal Chorý. Netrefil ho čistě, přesto dánský obránce zůstal ležet na hrací ploše.

„Loni to nebyla náhoda. Kdo hrál fotbal, tak jasně viděl, že se nejdříve podíval a poté udeřil. Tady to bych řekl, že bylo něco trochu jiného,“ řekl v pořadu Studio fotbal Dohráno Luděk Zelenka.

VAR ani v tomto případě do hry nevstoupil, což poměrně poklidný průběh souboje o první místo posunulo do vyhrocené fáze. Komise rozhodčích v pondělním prohlášení uznala, že Chorý měl být vyloučen.

„Cítí Sorensena za sebou, ani se na něj nekouká, ale ví o něm. Zase udělá úder, myslím si, že to je věc, kterou chce. Je to souboj mezi dvěma hráči, asi tam je několik věcí nefér i od Sorensena, který ho nějak brání celý zápas,“ pokračoval bývalý hráč Slavie.

Česká veřejnost se stejně jako před rokem zlobí, proč Chorý nedostane dodatečný trest, když měl být vyloučen. Suspendován pravděpodobně nebude i z toho důvodu, že Sorensena nezranil a nezamezil mu vystupovat v dalších utkáních.

„On má tuhle formu odplaty a sjednávání si prostoru. Přijde mi, že je to specifické a samozřejmě hrozně blízko to má ke zranění protihráče. Ale tohle nebylo tak viditelné, ten loňský úder byl jasný,“ dodal Zelenka.

Zdroj: Studio fotbal Dohráno

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.