Spojte se s námi


Fotbal

Chelsea možná našla svého kanonýra! Překvapivé jméno by se mohlo stěhovat do Londýna

Chelsea je v posledních týdnech spojována s kolumbijským hrotovým útočníkem, který nastupuje za Aston Villu. Jhon Durán je otevřen přestupu do modré části Londýna. Budou to další zbytečně utracené peníze pod americkým majitelem Toddem Boehlym?

Publikováno

dne

Chelsea je v posledních týdnech spojována s kolumbijským hrotovým útočníkem, který nastupuje za Aston Villu. Jhon Durán je otevřen přestupu do modré části Londýna. Budou to další zbytečně utracené peníze pod americkým majitelem Toddem Boehlym?

Pro nové hráče 200 Kč zdarma

K tomu vstupní bonus až 2 000 Kč

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Chelsea a přestupové období se poslední roky rovná velkému utrácení peněz za mladé nadějné hráče. Velkým překvapením pro fanoušky londýnské Chelsea tedy nebylo, když se začalo spekulovat o dvacetiletém útočníkovi. Durán nastřílel za sezónu 2023/24 pouhých 5 ligových branek.

Náhradní útočník Aston Villy

Hráč, který do Aston Villy přišel z amerického týmu Chicago Fire teprve před dvěma roky za 16 mil. eur nikdy nebyl hlavním útočníkem a většinu zápasů nastupoval z lavičky, a když začínal v základní jedenátce, tak to bylo většinou proti horším týmům nebo v domácích pohárech.

Durán soupeřil s anglickým útočníkem Olliem Watkinsem, který v poslední sezóně Premier League zaznamenal 19 gólů a 13 asistencí, což dohromady je 32 kanadských bodů a to bylo nejvíce ze všech hráčů v lize. Jhon naskočil do ligových zápasů ze střídačky 20krát. Většinou naskočil na závěrečných 15-20 minut. Do základní jedenáctky se mu podařilo v lize dostat pouze třikrát.

Podle Italského novináře Fabrizia Romana, si Aston Villa cení Durána na 35 až 40 mil. eur, což pro Chelsea nebude rozhodně žádný problém zaplatit. Kolumbijec se nebrání přesunu na Stamford Bridge už od ledna, kdy Blues projevili první zájem.

Kdo neposílí Blues?

Benjamin Šeško, který byl spojován s Blues a také Arsenalem, nakonec podepsal novou smlouvu do roku 2029. Julián Alvaréz, dal najevo, že je možné, že by mohl opustit ligového vítěze Manchester City.

Jeho hlavním cílem by byl, ale Real Madrid. Nigerijský útočník Victor Osimhen, který dal vědět Neapoli, že kdyby přišla nabídka od Chelsea, tak by chtěl odejít, podle italských médií. Podle Chelsea je, ale příliš drahý, a tak nějaká jiná jednání se už nestala.

Prokletí hrotových útočníků Blues

Hrotovým útočníkům to v Chelsea poslední roky nevychází. Případů, kdy to nevyšlo je tady za posledních pár let několik: Alvaro Morata, Timo Werner, Kai Havertz, ani návrat Romela Lukaka nevyšel a Aubameyang se po sezóně na Stamford Bridge stěhoval pryč.

Chelsea v posledním létě, ale možná konečně našla útočníka, který v modré dresu schopný střílet góly. Nicolas Jackson ve své první sezóně na ostrovech překvapil.

V pouhých 22 letech nastřílel 17 branek a na 6 přihrál. Bohužel, ale pro něj, dost často zahazuje velké gólové šance, a to možná vede vedení Chelsea, k tomu aby se přivedla posila právě na post hrotového útočníka.

Zdroj: Transfermarkt, X, Sky Sports

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.