Spojte se s námi


Premier League

Chelsea byl zkrácen trest a již v lednu může nakupovat hráče

Publikováno

dne

Londýnská Chelsea se pomalu ale jistě může připravovat na rušný leden. Ne snad že by v hojném počtu prodávala. Naopak, může totiž i posilovat z venku. Arbitrážní soud jí zkrátil délku trvání zákazu registrace, který měl trvat dvě přestupová okna.

Britská BBC přišla před chvíli s novinkou, která bude zajímat především fanoušky The Blues. Sportovní arbitrážní soud, známý pod zkratkou CAS, jim totiž zmenšil rozsah, v jehož trvání nemůže registrovat hráče do svého kádru. První polovinu si Frank Lampard a vedení klubu odpykalo letos v létě a druhou mělo v blížícím se zimním období.

To jim bylo nakonec prominuto a tak může aktuálně 4. celek tabulky Premier League pomýšlet na případné posílení postů, na kterých je lidově řečeno tlačí bota. Připomeňme, že Chelsea dostala trest v únoru 2019 a musela ještě zaplatit 600 tisíc švýcarských franků. Také tato suma doznala půlky a klub tak doplatí v přepočtu 230 tisíc liber (necelých 7 milionů Kč).

Jednalo se o porušení pravidla č. 150, které se týkalo podepsání celkem devětašedesáti hráčů akademie v rámci několika sezon. Takhle to viděli zástupci FIFA. CAS však tvrdí, že Chelsea neporušila pravidla týkající se mezinárodních přestupů nezletilých a to sice první registrací mladých fotbalistů, ale podstatně menšího počtu. Celkově mělo jít asi o třetinu původního znění.

Stejná instituce dodává, že vyjma toho bylo zjištěno, že porušení dalších pravidel pod zkratkou RSTP (regulace statusu a přesunu hráčů, pozn. přek.), jsou méně závažná, než ty, které přidělila Chelsea přímo FIFA. Dodejme, že v Anglii se blížící se zimní přestupové okno otevírá 1. ledna 2020 a naopak se uzavírá 1. února a to přesně o půlnoci našeho času.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.