Chelsea byl zkrácen trest a již v lednu může nakupovat hráče

Londýnská Chelsea se pomalu ale jistě může připravovat na rušný leden. Ne snad že by v hojném počtu prodávala. Naopak, může totiž i posilovat z venku. Arbitrážní soud jí zkrátil délku trvání zákazu registrace, který měl trvat dvě přestupová okna.

Embed from Getty Images

Britská BBC přišla před chvíli s novinkou, která bude zajímat především fanoušky The Blues. Sportovní arbitrážní soud, známý pod zkratkou CAS, jim totiž zmenšil rozsah, v jehož trvání nemůže registrovat hráče do svého kádru. První polovinu si Frank Lampard a vedení klubu odpykalo letos v létě a druhou mělo v blížícím se zimním období.

To jim bylo nakonec prominuto a tak může aktuálně 4. celek tabulky Premier League pomýšlet na případné posílení postů, na kterých je lidově řečeno tlačí bota. Připomeňme, že Chelsea dostala trest v únoru 2019 a musela ještě zaplatit 600 tisíc švýcarských franků. Také tato suma doznala půlky a klub tak doplatí v přepočtu 230 tisíc liber (necelých 7 milionů Kč).

Jednalo se o porušení pravidla č. 150, které se týkalo podepsání celkem devětašedesáti hráčů akademie v rámci několika sezon. Takhle to viděli zástupci FIFA. CAS však tvrdí, že Chelsea neporušila pravidla týkající se mezinárodních přestupů nezletilých a to sice první registrací mladých fotbalistů, ale podstatně menšího počtu. Celkově mělo jít asi o třetinu původního znění.

Stejná instituce dodává, že vyjma toho bylo zjištěno, že porušení dalších pravidel pod zkratkou RSTP (regulace statusu a přesunu hráčů, pozn. přek.), jsou méně závažná, než ty, které přidělila Chelsea přímo FIFA. Dodejme, že v Anglii se blížící se zimní přestupové okno otevírá 1. ledna 2020 a naopak se uzavírá 1. února a to přesně o půlnoci našeho času.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Darida přispěl dvěma asistencemi k výhře Herthy na půdě Brém

Německá fotbalová Bundesliga tento víkend začala prvním kolem a hned v jednom ze sobotních zápasů proti sobě nastoupili tři čeští hráči.

Dokáže Sparta zdolat Zlín i po narušené přípravě?

Příprava Sparty na 4. kolo Fortuna ligy dostalo v pátek lehkou trhlinu. Dva pozitivní testy v klubu a páteční trénink byl okamžitě zrušen.

Další bomba v Barceloně! Koeman nepočítá se supertalentem, jenž měl být součástí přestavby

V Barceloně je po celé léto velice živo. Nejdříve prohraný souboj s úhlavním rivalem o ligový titul, poté totální zostuzení ve čtvrtfinále Ligy mistrů. Vyhazov trenéra Setiena, poté téměř odchod Messiho, který po velkých rozepřích s vedením nakonec zůstal.