Spojte se s námi


Premier League

Chelsea a AS Řím si podali ruce, Edin Džeko odchází na Stamford Bridge

Publikováno

dne

Do kádru londýnské Chelsea FC směřuje bosenský kanonýr Edin Džeko. Britské a italská média informují o dohodě mezi CFC a jeho současným zaměstnavatelem italským AS Řím.

Vedení „The Blues“ se podařilo dospět k dohodě se zástupci římského AS a reprezentant Bosny a Hercegoviny Edin Džeko už jen dolaďuje osobní přestupové podmínky, za jakých se přesune z „věčného města“ do Londýna.

Po jeho boku má putovat na stadion Stamford Bridge také brazilský spoluhráč Emerson Pamieri, 23-letý levý obránce.

Jak píše i britský Guardian, AS Řím má zinkasovat 44 milionů liber a dalších 13,2 na různých bonusech. Edin Džeko, který 17. března oslaví 32. narozeniny, má být nabídnut kontrakt až do léta 2020.

Příchodem Bosňana do Chelsea by se měla zvýšit i konkurence pro Španěla Alvara Moratu, který po svém letním příchodu zažívá výkonnostní krizi.

Edin Džeko má navíc s anglickou Premier League bohaté zkušenosti, jelikož pět let působil v dresu Manchesteru City a patřil mezi velké ofenzivní esa.

Trenér Antonio Conte měl možnost vidět Džeka přímo v akci i ve skupinové fázi Ligy mistrů a při domácí remíze 3:3 se rodák ze Sarajeva trefil dvakrát. Za AS Řím dosud nastřílel ve 118 zápasech 62 gólů a na dalších 25 nahrál.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.