Spojte se s námi


Fotbal

Charlie Nicholas: Pépé za 72 milionů? Proč jsme si raději nekoupili dva slušné obránce?

Publikováno

dne

Arsenal se nenachází v ideální situaci, už tři sezóny si nezahrál v Lize mistrů a vypadá to, že příští ročník si nezahraje ani Evropskou ligu. K situaci v londýnském celku se vyjádřil expert ze stanice Sky Sports Charlie Nicholas.

arsenal zdroj wba.co.uk
Zdroj: wba.co.uk

Dle Charlieho Nicholase nemůže Arsenal očekávat, že bude opět na vrcholu Premier League, dokud nebude vyřešeno špatné rozhodování o nakupování hráčů.

Chyby se podle něj děly už za doby Arsene Wengera, kdy klub pustil hráče jako Vieira, či Henry příliš brzo. Nyní je ve hře odchod Aubameyanga za malé peníze a to i přesto, že má ohromnou kvalitu.

„Realita je celá léta stejná, dokonce i za Arsene Wengera jsme prodali Patricka Vieiru, prodali jsme Thierry Henryho a většinu našich skvělých hráčů. Se změnou nebylo nic špatného, ale prodali jsme je docela mladé a plně jsme je nevyužili.“

Další chybou byl loňský odchod Aarona Ramseyho, jenž posílil zadarmo Juventus. „Nechali jsme doběhnout smlouvu Aaronu Ramseymu a ve věku 28 let jsme ho nechali odejít zadarmo. Máme problém na nejvyšší úrovni po dlouhou dobu.

Rýpnul si i do nákupu Shkodrana Mustafiho, za kterého klub vysázel 30 milionů. „Máme problém s identifikací hráčů a poté jsme zaplatili 30 milionů liber za Shkodrana Mustafiho a obránce, kteří Arsenal rozhodně nevylepšili. Nakupovali jsme špatně.“

Případ Aubameyanga může být velice podobný tomu Robina van Persieho, který od Gunners uprchl do United. „Hierarchie Arsenalu je špatně nastavená. Jestli Aubameyang odejde, bude chtít jít do klubu, který dokáže vyhrávat trofeje. Je to stejné jako to, co udělal Robin van Persie.“

Na závěr prozradil, že by raději místo Pépého přivedl dva kvalitní obránce a zkritizoval práci Chamberse, který ale v letošní sezóně nehrál špatně, dokud se nezranil.

„Do této situace se dostali špatnými nákupy. Říkali jsme si: Proč Nicolas Pépé za 72 milionů liber? Proč jsme si nekoupili dva slušné obránce? Stále máme v klubu hráče, jako je Calum Chambers, kteří byli už třikrát nebo čtyřikrát jednou nohou venku z klubu,“ uzavřel rozhovor Nicholas.

Použité zdroje: Arsenal.com, SkySports.com

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.