Zimní sporty
Čeští parahokejisté sahali v Pekingu po semifinále, nakonec ale skončili šestí
Čeští parahokejisté obsadili na paralympijských hrách v Pekingu konečné šesté místo. Rozhodla o tom jejich závěrečná porážka s Itálií v prodloužení. V Pekingu dál bojují čeští lyžaři, které čeká v neděli 13. března slalom.

Čeští parahokejisté obsadili na paralympijských hrách v Pekingu konečné šesté místo. Rozhodla o tom jejich závěrečná porážka s Itálií v prodloužení. V Pekingu dál bojují čeští lyžaři, které čeká v neděli 13. března slalom.
Pro český parahokejový tým to byla jeho čtvrtá účast na paralympiádě. Při premiéře ve Vancouveru v roce 2010 skončili Češi pátí. Stejného umístění dosáhli rovněž o čtyři roky později v Soči. V Pchjongčchangu v roce 2018 skončili čeští parahokejisté šestí a na stejné umístění dosáhla naše reprezentace i nyní v Pekingu.
Do turnaje v Pekingu Češi vstoupili výborně, když Itálii rozstříleli 5:0. Pak podlehli parahokejisté domácí Číně 2:5 a v závěrečném zápase skupiny porazili Slovensko 3:0. Ve skupině obsadil český tým druhé místo a ve čtvrtfinále šel na Čínu.
Domácí Čína se na paralympijských hrách představila vůbec poprvé a její výkony byly překvapením pro celý parahokejový svět. Naše reprezentace ale toužila po historickém postupu do semifinále a ten byl opravdu blízko. Česko nakonec prohrálo v dramatickém utkání 3:4, výkon českých parahokejistů ve čtvrtfinále paralympijského turnaje se přesto zapíše do historie.
Na Čechy tak čekal „jen“ boj a konečné páté místo. Naši parahokejisté bohužel výkon z úvodního utkání v turnaji nezopakovali a Itálii tentokrát podlehli 3:4 v prodloužení. Na české parahokejisty tedy zbylo pouze šesté místo.
Souboj s Čínou stál parahokejisty hodně sil
„Myslím, že nás hodně srazila čtvrtfinálová porážka s Čínou. V tom utkání jsme sahali po semifinále, které pro nás bylo obrovskou motivací. Kluci do toho utkání dali všechno, stálo nás to ale hodně sil a nestihli jsme pořádně zmobilizovat síly na duel s Itálií o páté místo,“ řekl k rozhodujícím zápasům v České televizi trenér reprezentace Jakub Novotný.
Velké zklamání čišelo po prohře s Itálií i ze samotných hráčů. „Jako bychom měli vybité baterky po utkání s Čínou, nevím, čím to bylo,“ kroutil po utkání smutně hlavou brankář Michal Vápenka. Zklamaný byl i útočník Zdeněk Krupička.
„Věřil jsem, že si zahrajeme o placky, protože jsme měli natrénováno. Je to smůla, neproměňovali jsme šance a pak jsme se trápili. Možná to bylo i nervozitou,“ řekl další zkušený hráč.
Česká parahokejová reprezentace prošla v roce 2019 omlazovací kůrou a také profesionalizací. Skončily dlouholeté opory jako Tomáš Kvoch nebo Miroslav Hrbek. Nahradili je mladíci Filip Veselý a Alex Ohar, kterým je dohromady 34 let. Právě jejich výkony vyzdvihl i bývalý výborný parahokejový reprezentant Zdeněk Šafránek.
„Od starších hráčů už se zlepšení produktivity očekávat nedá. Naopak musím ocenit mladé kluky, kteří poctivě makali. Třeba Filip Veselý předváděl na ledě neuvěřitelné věci. Taky udělal nějaké minely, ale ty k jeho věku patří.
Na únavu po utkání s Čínou bychom se neměli vymlouvat, zápas proti Itálii jsme měli zvládnout,“ říká Zdeněk Šafránek. „Od profesionalizace v roce 2019 mi tam chybí od našeho týmu větší drajv a šťáva,“ dodal ještě.
Zdroj: Česká televize

Ostatní
Velice smutná zpráva: Bývalý český skokan a rekordman Antonín Hájek je mrtvý, potvrdil skokanský svaz
Pátrání po bývalém českém skokanovi Antonínu Hájkovi končí, skokanský svaz jeho smrt potvrdil na svých stránkách. Podle posledních informací se naposledy nacházel v Malajsii. Příčina jeho smrti je však i nadále neznámá.

Pátrání po bývalém českém skokanovi Antonínu Hájkovi končí, skokanský svaz jeho smrt potvrdil na svých stránkách. Podle posledních informací se naposledy nacházel v Malajsii. Příčina jeho smrti je však i nadále neznámá.
Psal se 2. říjen loňského roku, když policie začala s hledáním bývalého českého skokana Antonína Hájka. Několikaměsíčnímu pátrání je ale teď bohužel konec, a to z velice smutného důvodu.
Skokanský svaz totiž dnes, v pátek 10. března oficiálně potvrdil, že Hájek zemřel ve svých nedožitých 36 letech. Doposud žádné podrobnosti však nejsou známé, stejně jako příčina jeho smrti.
„Svaz lyžařů České republiky v pátek 10. března zasáhla zdrcující zpráva. Zemřel bývalý vynikající skokan na lyžích, český rekordman a reprezentační trenér Antonín Hájek. Jeho život vyhasl v nedožitých 36 letech. Čest jeho památce,“ stojí v oficiálním prohlášení svazu.
Podle informací Blesku se úplně naposledy nacházel v Malajsii. Český rekordman začal se skoky na lyžích už v pěti letech, přičemž ve svém mládežnickém věku patřil ke světové špičce.
Hájek se do českého skoku zapsal vskutku výrazným písmem. Na mistrovství světa v Planici v roce 2010 skočil neskutečných 236 metrů.
Za tento počin dodnes drží národní rekord. Dlužno dodat, jeho tehdejší výkon byl jen tři metry za světovým rekordem.
Svou aktivní kariéru ukončil v roce 2015, rodák z Frýdlantu startoval ve Světovém poháru celkem ve 111 závodech, přičemž dvakrát skončil čtvrtý. Českou republiku pak reprezentoval na olympijských hrách 2010 a 2014.
Poté, co ukončil kariéru se věnoval trénování mládeže a posléze se dostal až k ženské a mužské reprezentaci.
Zdroje: Czech Ski, iDnes
Fotbal
Tohle je 10 nejkrásnějších sportovkyň na světě! Převládají tenistky a fotbalistky
Není žádné tajemství, že kromě talentu a umu se fanoušci u ženského sportu zaměřují i na krásu. Na pohled atraktivních sportovkyň najdeme na světě spousty, pojďme se podívat na těch deset nejpohlednějších.

Není žádné tajemství, že kromě talentu a umu se fanoušci u ženského sportu zaměřují i na krásu. Na pohled atraktivních sportovkyň najdeme na světě spousty, pojďme se podívat na těch deset nejpohlednějších.
10. Paige Spiranac
Paige Spiranac je bývalá profesionální golfistka pocházející z Ameriky. Narodila se v Coloradu, ale jak její jméno napovídá, chorvatským uprchlíkům.
Pokud by se nevěnovala golfu, bez problému by se uživila i jako modelka. Na sociálních sítích je velice populární, jen na Instagramu jí sleduje přes 3,5 milionu lidí.
Momentálně ve 29 letech trénuje mladé golfisty a golfisty.
9. Lindsey Caroline Vonn
Lindsey Vonn je nejúspěšnější americkou lyžařkou, která zvítězila čtyřikrát na Světovém šampionátu a získala zlatou a dvě bronzové olympijské medaile. Narodila se 18. října v roce 1984.
Závodně už sice nejezdí, ale nedávno na sebe znovu upozornila, když jako první žena sjela nejnáročnější trať světa Streif v rakouském Kitzbühelu. A navíc v noci.
8. Eugenie Bouchard
Kanadská tenistka Eugenie Bouchard patří k nejhezčím ženám ve světě tenisu. Během své kariéry se jí nepodařilo zvítězit na žádném grandslamu, ale svou krásou si získala velké množství fanoušků.
Bouchard se věnuje zároveň také modelu a reklamám. Není divu, že tyto příjmy činí v jejím rozpočtu mnohem větší částku než příjmy z tenisu.
7. Alexia Putellas
Alexii Putellas musí spousta žen závidět. Španělská fotbalistka totiž dostala od boha nejen talent, ale i půvab. Putellas je nejlepší hráčkou světa, ovládla poslední dva ročníky ženského Zlatého míče. Zároveň je záložnice Barcelony ale i dost pohledná.
Momentálně se zotavuje ze zranění kolene, na trávník se nepodívala od léta.
6. Dorothea Wierer
Dorothea Wiererová patří dlouhodobě v biatlonu mezi užší špičku. Co se týče půvabu, patří však na úplný vrchol. Italská závodnice je trojnásobná mistryně světa, dvojnásobná vítězka světového poháru a trojnásobná bronzová medailistka ze Zimních olympijských her 2014, 2018 a 2022.
Čeští fanoušci si jistě vybaví její napínavé souboje s Gábinou Soukalovou, kde bojovaly nejen o prvenství v závodě, ale také o titul „nejkrásnější“ závodnice na trati.
5. Alisha Lehmann
Alisha Lehmann je jednou z nejznámějších fotbalistek světa, a to zejména díky svému půvabu. Švýcarská fotbalistka nastupovala v Anglii za West Ham i Everton, od roku 2021 působí v Aston Ville. Navázala navíc vztah s fotbalistou A-tým Douglasem Luizem.
Lehmann ráda provokuje a na Instagram často vystavuje své vypracované pozadí v upnutých trenkách. Pokud chcete spojit půvab s fotbalem, rozhodně stojí za to Lehmann sledovat.
4. Emma Raducanu
Britská tenistka s čínsko-rumunskými rodiči, která se ve svých 20 letech těší velké přízni fanoušků. Na US Open v roce 2021 jako první tenist(k)a v historii vyhrála grandslamovou dvouhru z pozice kvalifikanta. Spoustu příznivců posbírala i díky svému půvabu.
Na Raducanu je nesmírně zajímavá její pestrost, kořeny z obou koutů světa se projevují i v obličeji a co se týče půvabu, patří momentálně mezi nejkrásnější tenistky.
3. Paige VanZant
Paige VanZant se proslavila jako bojovnice v MMA, nadále už si ale svou slávu buduje spíše lechtivými fotkami. Své fanoušky ráda provokuje obnaženými fotkami, zřídila si i platformu Only Fans.
Za 5 dolarů na měsíc si můžete odemknout její ještě lechtivější obsah.
2. Ana Ivanovič
Srbská tenistka Ana Ivanovič prožila povedenou kariéru. Narodila se 6. listopadu v roce 1987. Během svého působení v tenisovém světě získala 13 titulů a jeden grandslamový titul. Jednu chvíli byla i světovou tenisovou jedničkou.
Ivanovič žije s německým fotbalistou Bastianem Schweinsteigerem, který dlouhá léta nastupoval za Bayern Mnichov.
1. Alex Morgan
Když se řekne nejhezčí fotbalistka, drtivé většině fanoušků se vybaví Alex Morgan. Není třeba říkat, že je to právě ona, která ženský fotbal nejvíce proslavila. Morgan získala ocenění americké sportovkyně roku a také se stala světovou hráčkou FIFA. S národním týmem získala zlato na olympiádě.
Morgan je fotbalový idol krásy miliony fanoušků po celém světě. Dlouho hrála v USA, v Evropě si vyzkoušela angažmá v Lyonu a Tottenhamu.
Zdroj: Instagram
Ostatní
Český skok by si měl uvědomit, že už dávno není tam, kde byl! Co by se podle Sakaly mělo změnit, aby se ČR vrátila mezi elitu?
Filip Sakala se v našem podcastu Ruik Talk nedávno rozpovídal o aktuální situaci v českém skoku na lyžích. Bývalý reprezentant jasně řekl, že by si měl český skok uvědomit, že už dávno není tam kde byl. A podle toho je zapotřebí zavést určité změny.

Filip Sakala se v našem podcastu Ruik Talk nedávno rozpovídal o aktuální situaci v českém skoku na lyžích. Bývalý reprezentant jasně řekl, že by si měl český skok uvědomit, že už dávno není tam kde byl. A podle toho je zapotřebí zavést určité změny.
Není žádným tajemstvím, že český skok momentálně zažívá veliký úpadek. Nejen, že čeští skokané na Světovém poháru nezáří a už dávno se nenacházejí mezi světovou špičkou, Česká republika má zcela objektivně řečeno problémy sama se sebou.
A právě na toto téma se v našem nedávném Ruik Talku velice upřímně rozpovídal dnes již bývalý skokan Filip Sakala. Ten totiž před několika dny ukončil svou aktivní kariéru, o čemž ostatně hovořil už před turnajem v Kulmu.
„Podíval bych se na to asi ze dvou perspektiv. Jedna věc je osobní rovina, v rámci které nemám problém s jediným člověkem. Ale pokud se bavíme o nějaké profesní stránce věci, tak jsem se bohužel za ty čtyři roky setkal spíše s nekompetentností, když to řeknu fakt tvrdě,“ přiznává Sakala v našem Ruik Talku.
„Myslím si, že ta rozhodnutí, která někteří lidé udělali, tak nebyly úplně správné a nejednoho skokana to stálo kariéru. Já si myslím, že jsem člověk, se kterým se dá spolupracovat, ale troufnu si říct, že na jaře dojde k menším změnám,“ má jasno rodák z Krnova.
Sakala dalším z řady skokanů
Co se týče ukončení kariéry, Sakala není jediným skokanem, který se v posledním roce rozhodl úplně skončit. Stejný „osud“ potkal také juniorského mistra Viktora Poláška.
Jak tedy bývalý český reprezentant odpověděl na otázku, zda kvůli aktuální situaci v českém skoku ukončí kariéru největší české naděje?
„Taky. Těch kluků bylo víc, ať už se jednalo o Tomáše Vančuru nebo Česťu Kožíška. Když se podívám, kolik jsme měli skokanů na olympiádě v Pchjongčchangu nebo i rok předtím a kolik jich máme teď… tak to asi vidí každý.
Některé ty neúspěchy, respektive sezóny, které se nevydařily, tak mají i co dělat s tím, že my momentálně nemáme mezičlánky mezi juniorskou kategorií a mnou a Koudym (Roman Koudelka – pozn. red.). Jde o to, že na Kontinentální pohár už moc není koho posílat,“ vysvětluje tvrdou pravdu.
Podle Sakaly je třeba vyložit karty na stůl, lidé ve svazu si musejí říct a stanovit jasný cíl, jaké jsou možnosti a lépe to zorganizovat tak, aby měla ČR funkční strukturu.
Rovněž tvrdí, že je nesmysl měnit trenéry tak často, jako tomu je v posledních letech. Už před nedávnou dobou totiž svaz oznámil ukončení spolupráce s Vasjou Bajcem. Ten během svého prvního působení u české reprezentace v letech 2004 až 2006 dovedl mužskou reprezentaci k medailovým úspěchům.
V roce 2021 se poté k českému národnímu týmu vrátil, aktuální sezónu ovšem u reprezentace ČR nedokončí.
„To je z mé strany nesmysl (neustále měnit trenéry). Mně je 26 let a za mou kariéru mě vedlo dvacet trenérů, za poslední čtyři roky se jich vystřídalo šest. Já věřím tomu, že ti lidi se snaží, ale za snahu ještě nikdo žádný výsledek neudělal,“ popisuje Sakala své zkušenosti.
Co dál? Jaké změny by podle něj měly přijít?
„Netroufám si říct, ale podle mě by se měla sjednotit nějaká metodika a hlavně trenéři v České republice by měli být více v kontaktu s tím světem, protože se skoky za posledních 5, 6 až 7 let strašně změnily,“ uvědomuje si.
„Já bych se vydal tou cestou, že český skok by si měl uvědomit, že už dávno není tam, kde byl, že ta cesta zpátky může trvat v horizontu dalších pěti, deseti let a měli bychom více sledovat nové trendy, vnímat svět a učit se,“ uzavřel.
Zdroje: Czech-ski, Ruik Talk
-
Fotbalpřed 4 dny
A lidi se smáli, že máme slabou skupinu. Hrajeme jako dřeváci! Jak reagují polští fanoušci na prohru s Českem?
-
Fortuna ligapřed 1 dnem
Problémy pro Spartu? Krejčí opět zraněn, fanoušci letenských jsou vzteky bez sebe
-
Fotbalpřed 2 dny
Martinez by měl na MS smůlu! Nová pravidla při chytání penalt pobouřila veřejnost i samotné brankáře
-
Fotbalpřed 3 dny
Nejlepší vhazování světa? Kvůli Delapovi ze Stoke jednou brankář radši odkopl míč na roh