Spojte se s námi


Zimní sporty

Čeští parahokejisté sahali v Pekingu po semifinále, nakonec ale skončili šestí

Čeští parahokejisté obsadili na paralympijských hrách v Pekingu konečné šesté místo. Rozhodla o tom jejich závěrečná porážka s Itálií v prodloužení. V Pekingu dál bojují čeští lyžaři, které čeká v neděli 13. března slalom.

Publikováno

dne

Čeští parahokejisté obsadili na paralympijských hrách v Pekingu konečné šesté místo. Rozhodla o tom jejich závěrečná porážka s Itálií v prodloužení. V Pekingu dál bojují čeští lyžaři, které čeká v neděli 13. března slalom.

Pro český parahokejový tým to byla jeho čtvrtá účast na paralympiádě. Při premiéře ve Vancouveru v roce 2010 skončili Češi pátí. Stejného umístění dosáhli rovněž o čtyři roky později v Soči. V Pchjongčchangu v roce 2018 skončili čeští parahokejisté šestí a na stejné umístění dosáhla naše reprezentace i nyní v Pekingu.

Do turnaje v Pekingu Češi vstoupili výborně, když Itálii rozstříleli 5:0. Pak podlehli parahokejisté domácí Číně 2:5 a v závěrečném zápase skupiny porazili Slovensko 3:0. Ve skupině obsadil český tým druhé místo a ve čtvrtfinále šel na Čínu.

Domácí Čína se na paralympijských hrách představila vůbec poprvé a její výkony byly překvapením pro celý parahokejový svět. Naše reprezentace ale toužila po historickém postupu do semifinále a ten byl opravdu blízko. Česko nakonec prohrálo v dramatickém utkání 3:4, výkon českých parahokejistů ve čtvrtfinále paralympijského turnaje se přesto zapíše do historie.

Na Čechy tak čekal „jen“ boj a konečné páté místo. Naši parahokejisté bohužel výkon z úvodního utkání v turnaji nezopakovali a Itálii tentokrát podlehli 3:4 v prodloužení. Na české parahokejisty tedy zbylo pouze šesté místo.

Souboj s Čínou stál parahokejisty hodně sil

„Myslím, že nás hodně srazila čtvrtfinálová porážka s Čínou. V tom utkání jsme sahali po semifinále, které pro nás bylo obrovskou motivací. Kluci do toho utkání dali všechno, stálo nás to ale hodně sil a nestihli jsme pořádně zmobilizovat síly na duel s Itálií o páté místo,“ řekl k rozhodujícím zápasům v České televizi trenér reprezentace Jakub Novotný.

Velké zklamání čišelo po prohře s Itálií i ze samotných hráčů. „Jako bychom měli vybité baterky po utkání s Čínou, nevím, čím to bylo,“ kroutil po utkání smutně hlavou brankář Michal Vápenka. Zklamaný byl i útočník Zdeněk Krupička.

„Věřil jsem, že si zahrajeme o placky, protože jsme měli natrénováno. Je to smůla, neproměňovali jsme šance a pak jsme se trápili. Možná to bylo i nervozitou,“ řekl další zkušený hráč.

Česká parahokejová reprezentace prošla v roce 2019 omlazovací kůrou a také profesionalizací. Skončily dlouholeté opory jako Tomáš Kvoch nebo Miroslav Hrbek. Nahradili je mladíci Filip Veselý a Alex Ohar, kterým je dohromady 34 let. Právě jejich výkony vyzdvihl i bývalý výborný parahokejový reprezentant Zdeněk Šafránek.

Od starších hráčů už se zlepšení produktivity očekávat nedá. Naopak musím ocenit mladé kluky, kteří poctivě makali. Třeba Filip Veselý předváděl na ledě neuvěřitelné věci. Taky udělal nějaké minely, ale ty k jeho věku patří.

Na únavu po utkání s Čínou bychom se neměli vymlouvat, zápas proti Itálii jsme měli zvládnout,“ říká Zdeněk Šafránek. „Od profesionalizace v roce 2019 mi tam chybí od našeho týmu větší drajv a šťáva,“ dodal ještě.

Zdroj: Česká televize

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.