Spojte se s námi


Fotbal

Český profesionální fotbal by měl Viktorii mimořádně poděkovat, má jasno Tvrdík. Co řekl k výkonu Plzně?

Viktoria Plzeň v rámci úvodního zápasu čtvrtfinále Evropské konferenční ligy remizovala s Fiorentinou 0:0, čímž si uhrála nejen hratelný výsledek směrem do odvety. Viktoriáni zajistili českému fotbalu desáté místo v rámci koeficientu, jejich výkon chválil také předseda Slavie Jaroslav Tvrdík.

Publikováno

dne

Viktoria Plzeň v rámci úvodního zápasu čtvrtfinále Evropské konferenční ligy remizovala s Fiorentinou 0:0, čímž si uhrála nejen hratelný výsledek směrem do odvety. Viktoriáni zajistili českému fotbalu desáté místo v rámci koeficientu, jejich výkon chválil také předseda Slavie Jaroslav Tvrdík.

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Bezgólová remíza s aktuálně desátým celkem italské Serie A, tím pádem hratelný výsledek do odvety. Viktoriáni v úvodním utkání čtvrtfinále Konferenční ligy každopádně měli šance na to, aby onen rozdílový gól vstřelili.

Ve slušné příležitosti se v druhém poločase ocitl například Tomáš Chorý, bohužel však ani netrefil zařízení a poslal míč těsně vedle levé tyče. V prvním poločasu se do podobné šance dostal Matěj Vydra, jenž rovněž minul levou tyč.

Trenéru Miroslavu Koubkovi navíc chybělo hned deset hráčů. Do boje tak poslal teprve osmnáctiletého Jana Palusku a Radima Řezníka, jenž na jaře do zápasu s Fiorentinou neodehrál ani minutu.

I proto můžeme výsledek 0:0 interpretovat vlastně jako povedený, úspěšný. Viktoria se navíc díky aktuálnímu postavení ve Fortuna lize může soustředit výhradně na pohárovou Evropu. Do odvety by to ale pochopitelně chtělo uzdravení alespoň dvou klíčových hráčů.

Po výsledku 0:0 se každopádně můžou radovat fanoušci koeficientu. Plzeň vybojovala potřebných 0,25 bodu a mistr příští sezony si v té následující zahraje skupinovou fázi Ligy mistrů.

Profesionální fotbal by měl Plzni mimořádně poděkovat, míní Tvrdík

„V evropských soutěžích hrajeme v jednom dresu. Díky neskutečnému výkonu Viktorie Plzeň skončíme jako země na desátém místě v koeficientu UEFA. Díky tomu půjde do vysokých předkol UEFA soutěží pět klubů. Jeden přímo do základní skupiny Ligy mistrů, druhý do předkol. Další dva kluby půjdou do Evropské ligy, pátý do Konferenční,“ uvedl Jaroslav Tvrdík směrem k úspěchu Plzně na platformě X.

„Viktorka dnes dokázala zázrak. Být v koeficientu do desátého místa je sen každé země. Předstihli jsme Skotsko. Díky dnešní remíze dostane každý klub české ligy, který se nedostane do základní skupiny UEFA soutěží, skoro 20 milionů korun. Český fotbal získá od UEFA stovky milionů korun. Viktorii by měl český profesionální fotbal poděkovat mimořádným způsobem. Jsem šťastný, že jsem mohl fandit,“ dodal předseda představenstva Slavie Praha.

Zdroj: UEFA, FC Viktoria Plzeň, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.