Spojte se s námi


Fortuna liga

Český fotbal se nachází ve velmi podivné době

Publikováno

dne

Momentální stav českého fotbalu prochází těžkých obdobím. Vedení na Strahově vytváří stav, že je všechno v nejlepším pořádku – máme přece konečně zvoleného předsedu a místopředsedy. Ale to je jen „pozlátko“ současného stavu, protože zatímco na palubě lodi se tančí, dole v podpalubí se loď pomalu potápí.

Obraz tohoto stavu trochu zlepšil současný nový trenér reprezentace Jaroslav Šilhavý, který se naší reprezentaci snaží vtisknout novou tvář a při zápasech se Slovenskem a Ukrajinou jeho snaha přinesla ovoce. Naše reprezentace konečně ukázala jinou tvář, než jsme bývali zvyklí z dřívější doby, kdy jsme „vynikali“ pouze v defenzivě a při několika rychlých protiútocích. Dívat se na to prostě nedalo. Tyto dva zápasy však ukázaly, že se dá hrát i jiným způsobem, kterému česká veřejnost jen tleská. Jen tak dál, pane Šilhavý.

Ale vraťme se zpět do podpalubí. Vedení na Strahově patrně vůbec nevadí, že každou sezónu zaniká čím dál více klubů. Znamená to, že s fotbalem končí nejenom dospělí, ale i mládež. Zaniklé kluby těžko někdy obnoví svoji činnost a fotbal ztrácí čím dál více členů a co je nejhorší, hlavně mládežníků.

Nějaké akce reagující na vzniklou situaci probíhají, ale jedna kapka moře nedělá. Pokud se nesežene dostatek finančních prostředků, aby z těchto prostředků byla obnovena aspoň činnost mládeže i za cenu toho, že se spojí více okolních vesnic v jeden klub přípravek a žáků, fotbalové kluby v těchto vesnicích už nikdy neobnoví činnost a to bude nenahraditelná škoda pro celý český fotbal.

Další z událostí, které zaujaly českou fotbalovou veřejnost, bylo odvolání šéfa fotbalových akademií pana Prokeše. Mnoho lidí zajímá, jestli to celé bylo o překročení finančního limitu na jedné platební kartě nebo v tom bylo něco úplně jiného…

Pokud je pan Prokeš uznávaný odborník v oblasti fotbalových akademií, tak pan Malík přece nemůže jen tak říct, že pan Prokeš chtěl nehorázné peníze. Vše je o komunikaci, která v tomto případě asi vůbec neproběhla. Napsání petice na podporu pana Prokeše, kde jsou podepsáni mimo jiné i bývalí internacionálové, je sice pěkným gestem, k řešení problému však protesty nepřispějí. Komunikace musí proběhnout vždy a za všech okolností.

A dalším, zvláště interesantním článkem do naší české fotbalové mozaiky, jsou rozhodčí, kteří jsou řízení svým šéfem, internacionálem Josefem Chovancem. Ale ve skutečnosti je podle všeho řídí někdo úplně jiný, a vůbec není třeba říkat, kdo. Není přece normální, aby komise rozhodčích netáhla za jeden provaz a byla rozdělena na dva zcela protichůdné tábory. Co si běžný příznivec českého fotbalu má myslet než to, že tato komise je ovládána někým jiným a rozhodčí potom mají strach a to se potom těžko rozhoduje, „když já vím, že on ví“.

Dále je zajímavé sledovat, že majitelé klubů zatím k této věci mlčí. Už odchod hlavního videorozhodčího pana Hrubeše měl asi znamenat zdvižený prst „velkého bratra.“ Zavedení videa určitě není špatná věc, ale chce to čas a rozhodčí musí hlavně zrychlit činnost během samotné konzultace v průběhu zápasu. Snad se to časem zlepší.

Když se podíváme na nižší soutěže až po „pralesní ligy“, tam se s ohledem na rozhodčí teprve začínají dít věci. Poslední „zářný případ“ nám ukazuje třetí nejvyšší soutěž v Čechách, ČFL. Člověk si po těch zápasech řekne: Jsou ti rozhodčí obyčejní chybující lidé, nebo vedou konkrétní utkání tendenčně? Na to ať si každý fanoušek odpoví sám. Ne nadarmo se říká, že ryba smrdí od hlavy. Jak je vidět, problémů na české fotbalové scéně je dost a dost. Jen čas ukáže, jakým směrem se tato témata budou ubírat dál.

Reklama

Fortuna liga

Slavia si pro fanoušky nachystala překvapení. Na každém domácím utkání bude hrát nová skladba složena přímo pro klub

Speaker kotle pražské Slavie, Lukáš Strašák Vala, oznámil na twitteru novinku, která určitě udělá radost všem fanouškům vedoucího mužstva české ligy. O co přesně se jedná?

Publikováno

dne

Speaker kotle pražské Slavie, Lukáš Strašák Vala, oznámil na twitteru novinku, která určitě udělá radost všem fanouškům vedoucího mužstva české ligy. O co přesně se jedná?

Česká nejvyšší liga se pomalu ale jistě blíží ke konci se svou základní částí. Do jarní fáze sezony nejlépe vstoupila pražská Sparta, která od začátku roku ještě neprohrála a dokonce srovnala bodový stav právě s fotbalisty Slavie.

Naopak výkony stále ještě vedoucího celku jsou jako na houpačce a především při venkovních střetnutí se velmi trápí.

Od začátku jara venku nedokázali mimo svůj domácí stadion zdolat Liberec, České Budějovice, ani Teplice. Díky těmto kolísavým výkonům máme jistotu, že zbytek sezony nám tak dozajista nabídne skvělou podívanou.

Fotbalisté Slavie budou v této fázi o to více potřebovat podporu svých fanoušků a právě ti si i pro zbytek návštěvníků Fortuna areny nachystali překvapení, o které se postaral speaker slávistického kotle, Lukáš Strašák Vala.

Ten na svém twitteru sdělil pro fanoušky klubu příjemnou novinku. Na každém domácím utkání bude před jeho začátkem hrát nová skladba, která je složena přímo pro Slavii.

První skladba bude puštěna před utkáním proti Sigmě Olomouc, čímž se spustí projekt, který Strašák nazval jako “Slávistická hudebka “.

Oslovil jsem kapely, hudebníky a další slávisty z kulturního světa, aby vytvořili song o Slavii. Odezva byla klasicky slávistická – skvělá.

Na každém domácím ligovém zápase se tak můžete těšit na premiéru nové skladby všech možných žánrů o našem klubu. Začínáme už v sobotu! ” uvedl na svém Twitteru.

Uvidíme tedy, kolik skladeb si ve spolupráci s hudebníky nachystali a zda ta finální bude hrát třeba před posledním domácím utkání sezony, které jak fandové Slavie doufají, bude i se ziskem titulu.

Zdroj: Twitter

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Problémy pro Spartu? Krejčí opět zraněn, fanoušci letenských jsou vzteky bez sebe

Reprezentace, to je v poslední době pro fanoušky Sparty utrpení. Stává se už totiž poměrně tradicí, že si ze srazu nějaký důležitý hráč přiveze zranění. A teď to zřejmě padlo na Ladislava Krejčího.

Publikováno

dne

Reprezentace, to je v poslední době pro fanoušky Sparty utrpení. Stává se už totiž poměrně tradicí, že si ze srazu nějaký důležitý hráč přiveze zranění. A teď to zřejmě padlo na Ladislava Krejčího.

Mít hráče z vašeho klubu v reprezentaci je velká čest a jistě o to více poté národnímu týmu přejete. Ovšem s tím přichází i riziko zranění.

A to se u Sparty v poslední době stává poměrně často. Z reprezentačního srazu se v minulosti vrátil zraněný třeba Lukáš Štětina, Dávid Hancko, Jakub Pešek, Tomáš Čvančara nebo i Ladislav Krejčí.

A u posledního jmenovaného to hrozí znovu. 23letý, teď už stoper, nastoupil proti Polsku v základní sestavě a hned v první minutě hlavou otevřel skóre.

Česká reprezentace hraje dnes večer od 20:45 proti Moldavsku a Jaroslav Šilhavý by zřejmě vsadil na stejnou sestavu. Proto všechny překvapilo, když se v základní sestavě objevil místo Krejčího Václav Jemelka.

Následně to reprezentace dovysvětlila, když uvedla, že Ladislav Krejčí a Alex Král nejsou k dispozici ze zdravotních důvodů. A to samozřejmě rozlítilo fanoušky Sparty.

„Jeb*t repre,“ píší hromadně fanoušci Sparty. „Po jeho výkonnosti ve Spartě na stoperu jeho druhej největší problém… On fakt nevydrží 5 zápasů v kuse zdravej…,“ lituje příznivec letenských.

„To fakt není sraz kdyby někdo neskončil zraněný…,“ stěžuje si sparťanský fanoušek. „Tak snad je to u Krejdy jen viróza či nemoc,“ je trochu pozitivní další příznivec letenských.

Ztráta Krejčího by byla pro Spartu velkým problémem. I když na jaře na stoperu nejsou jeho výkony tak dobré jako dříve, stále má na tým velký vliv a je zejména do ofenzivy hodně platný.

Krejčí byl v létě jmenován kapitánem Sparty, jenže pásku na ruce si na podzim moc neužil. Takřka celý jej promarodil a odehrál jen 2 utkání. Právě skleněné tělo a tedy častá zranění jsou největším Krejčího problémem.

Zdroj: Česká fotbalová reprezentace

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Anglický fotbal je trochu rychlejší česká liga, jeden souboj za druhým, myslí si Vaclík

Zahrál si v Česku, Švýcarsku, Španělsku a Řecku, nyní kope v anglickém Huddersfieldu. Tomáš Vaclík stále přidává nové kapitoly do knihy své bohaté fotbalové kariéry, tentokrát se rozpovídal o rozdílu mezi fotbalem v Anglii a Španělsku.

Publikováno

dne

Zahrál si v Česku, Švýcarsku, Španělsku a Řecku, nyní kope v anglickém Huddersfieldu. Tomáš Vaclík stále přidává nové kapitoly do knihy své bohaté fotbalové kariéry, tentokrát se rozpovídal o rozdílu mezi fotbalem v Anglii a Španělsku.

Tomáš Vaclík svou kariéru pořádně odstartoval v sezóně 2013/14, když se Spartou vychytal ligový titul. Tehdy netušil, že bude na minimálně devět let pro letenské poslední. Po roce a půl v rudém podepsal v Basileji.

Pro někoho překvapivý krok se extrémně vyplatil. Vaclík třikrát vyhrál ligu, jednou ligový pohár a třikrát se kvalifikoval do skupiny Ligy mistrů. Po čtyřech letech v létě 2018 Švýcarsko opustil a zamířil do španělské Sevilly.

„Je to úplně jiný styl fotbalu. Ve Španělsku, zvláště v Seville, jsme chtěli být dominantní na balónu. Ze 20 týmů La ligy jich chce 18 držet míč, nechce se ho zbavovat,“ řekl v podcastu Sparťanských Novin Tomáš Vaclík.

Sevilla dostala Vaclíka do povědomí celé Evropy. Stal se jedničkou klubu, byť při triumfu v Evropské lize v sezóně 2019/20 dělal dvojku a dostával přednost v lize. V roce 2019 byl dokonce vyhlášen nejlepším českým hráčem.

Nyní reprezentační gólman působí v Huddersfieldu. V zimě podepsal v druholigovém anglickém celku, který se v Championship bije o záchranu. Pro Vaclíka je bití se o přežití nová zkušenost.

„V Anglii je to hurá fotbal rychle nahoru, spousta soubojů, dlouhých balónů. Srážka, vstanu, další dlouhý balón, další srážka,“ pokračoval brankář reprezentace.

Vaclík je poprvé v situaci, kdy na něj létá hromada střel a on musí většinu z nich chytit. Ze 22. místa ztrácí na nesestupové příčky tři body, 21. Cardiff má navíc utkání k dobru. A sešup do třetí ligy by byla i z marketingového hlediska tragédie.

Zatímco Premier League je po technické stránce na vysoké úrovni, druhá nejvyšší soutěž je náročná silově a soubojově. K postupu i záchraně je potřeba se na sílu probít. To stejné čeká i Huddersfield.

„Takže Anglie je trochu rychlejší česká liga (smích). Ale styl fotbalu v Anglii a Španělsku je úplně jiný,“ dodal Vaclík.

Zdroj: Sparťanské Noviny

Pokračovat ve čtení

Tipsport škola sázení

Oblíbené