Spojte se s námi


Fotbal

Česká reprezentace je už zase kompletní! Trenér Hašek bere na Euro Petra Ševčíka. Slavia má díky tomu na mistrovství více hráčů než Liverpool či Juventus

Místo zraněného Michala Sadílka bere Ivan Hašek na Euro Petra Ševčíka. Národní tým je tak opět kompletní a počet hráčů Slavie na mistrovství se zaokrouhlil na deset. Což je více, než má například Liverpool či Juventus.

Publikováno

dne

Místo zraněného Michala Sadílka bere Ivan Hašek na Euro Petra Ševčíka. Národní tým je tak opět kompletní a počet hráčů Slavie na mistrovství se zaokrouhlil na deset. Což je více, než má například Liverpool či Juventus.

Před Eurem přišla kvůli bizarnímu zranění česká reprezentace o Michala Sadílka. Zbytečná jízda na tříkolce a desítky stehů na noze velmi zkomplikovaly trenéru Haškovi skládání základní sestavy. Sadílek měl patřit k pilířům středu pole.

„Udělal jsem chybu, kterou už nevrátím. Oslabil jsem tým a připravil se o velký turnaj. Potrestal jsem se sám. Děkuji všem, kteří mi pomáhají, především moje rodina a nejbližší,“ sdělil Sadílek na svém Instagramu.

Podle poslední přípravy se Severní Makedonií (2:1) to vypadá, že po boku kapitána Tomáše Součka nastoupí proti Portugalsku Lukáš Provod. Šestadvacetičlennou nominaci ale doplnilo nové jméno. Podle vyjádření české reprezentace na sociální síti X dorazí Petr Ševčík.

Slavia má po Ševčíkově nominaci na Euru už deset hráčů

Třicetiletý středopolař pražské Slavie tak doplní osm svých spoluhráčů, kteří už v týmu jsou. V kádru Slovenska je navíc Ivan Schranz. Celkově tak mají sešívaní na šampionátu už deset hráčů. Což je více než třeba Liverpool či turínský Juventus.

Ševčík má za sebou vydařenou sezonu, v červenobílém dresu odehrál vůbec nejvíce zápasů od svého příchodu z Liberce v roce 2019. V lize se dokázal jednou gólově prosadit a přidal hned čtyři asistence. Reprezentaci by měl pomoci především s kreativitou.

K týmu Ivana Haška se Ševčík připojí ve čtvrtek, kdy reprezentace odlétá do Hamburku, kde bude mít během základních skupin svou základnu. Na palubě letadla bude i odchovanec Olomouce a držitel patnácti reprezentačních startů Ševčík.

První příležitost doplnit svou sbírku zápasů za reprezentační A tým bude mít slávistický středopolař už v úterý, kdy se naši představí v Lipsku proti Portugalsku.

Zdroj: Česká fotbalová reprezentace

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.