Česká fotbalová reprezentace na soustředění a s výhledem do budoucna

Český národní tým je na soustředění v Kataru, kde začalo zimní období, ale teploty jsou stále vysoko nad 20 stupňů.

Ve středu sehrálo mužstvo trenéra Karla Jarolíma přátelské utkání s Islandem, jistým účastníkem MS 2018 a vyhrálo po dobrém výkonu, hlavně v první půli 2:1.

Opět velmi pozměněný tým s mnoha mladými hráči, nejvíce z naší HET ligy, se pomalu tvoří. Škoda, že jen velmi pomalu. Jistě není to jednoduché, najít pilíře mužstva se stálým místem v sestavě. Hledalo se však již celou kvalifikaci, která se nakonec nevydařila, zkoušeno se 43 hráčů a pokračuje se dále.

Trenér Jarolím má snad svou koncepci, plán a míří k lepším zítřkům. Tři výhry za sebou o tom nyní mohou svědčit.

Do Kataru odletěla i část vedení ČFS v čele s panem Berbrem, k podepsání spolupráce s katarským fotbalovým svazem.

Zdá se, že činnost mužstva a trenéra je pod dohledem. Jen ať vydrží i dobré a hlavně férové vztahy mezi oběma pány a celého vedení ku prospěchu českého fotbalu.

Dnes, v sobotu 11.11. se naši střetnou s domácími, kteří také kvalifikaci na MS 2018 nezvládli. Je to velká neznámá pro český tým, ale španělský trenér Katařanů jistě naordinuje podobný styl, jaký se hraje na Apeninském poloostrově.

V březnu čeká národní mužstvo dobře obsazený turnaj v Číně, za účast domácích, Walesu a Uruguaye. V květnu a červnu poté čeká naší reprezentaci i další přípravná utkání.

Poté od září do listopadu se bude konat Národní pohár. Již zde by měla být kostra mužstva a i zlepšené výkony znatelné. Třeba i možnost dodatečné kvalifikace na ME 2020, při našem úspěchu.

Tak ať se trenérovi a hráčům daří, abychom se dočkali i postupů na šampionáty.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Přestupový trh v Extralize: Davida Kašeho lanaří Sparta, Sobotka by mohl zůstat. Zlín posiluje, Kometa tratí 

Kdeco nám už teď naznačuje, že přestupové období před začátkem další sezóny bude letos mimořádně plodné. Jen co Sparta vyletěla z bojů o Masarykův pohár, už se v jejich organizaci mluví o velkých změnách.

Je to oficiální. Všech šest klubů Premier League opouští Superligu

Ve dnech minulých visela nad fotbalovou Evropou obrovská mračna. Vypadá to však, že se žádná ukrutná bouře konat nebude, všech šest týmů Premier League potvrdilo svou neúčast v nově vzniklé Superlize.

Absence Krejčího může být pro Spartu fatální! Variant na stopera již moc nezbývá

Pražská Sparta v úterý oznámila pro fanoušky nemilou zprávu. Ladislav Krejčí mladší má zlomeninu v zánártní kůstce na noze a sezóna 2020/21 pro něj skončila. Trenéru Pavlu Vrbovi tak vypadla další varianta na post stopera.