Spojte se s námi


Ostatní

Česká fotbalová reprezentace na soustředění a s výhledem do budoucna

Publikováno

dne

Český národní tým je na soustředění v Kataru, kde začalo zimní období, ale teploty jsou stále vysoko nad 20 stupňů.

Ve středu sehrálo mužstvo trenéra Karla Jarolíma přátelské utkání s Islandem, jistým účastníkem MS 2018 a vyhrálo po dobrém výkonu, hlavně v první půli 2:1.

Opět velmi pozměněný tým s mnoha mladými hráči, nejvíce z naší HET ligy, se pomalu tvoří. Škoda, že jen velmi pomalu. Jistě není to jednoduché, najít pilíře mužstva se stálým místem v sestavě. Hledalo se však již celou kvalifikaci, která se nakonec nevydařila, zkoušeno se 43 hráčů a pokračuje se dále.

Trenér Jarolím má snad svou koncepci, plán a míří k lepším zítřkům. Tři výhry za sebou o tom nyní mohou svědčit.

Do Kataru odletěla i část vedení ČFS v čele s panem Berbrem, k podepsání spolupráce s katarským fotbalovým svazem.

Zdá se, že činnost mužstva a trenéra je pod dohledem. Jen ať vydrží i dobré a hlavně férové vztahy mezi oběma pány a celého vedení ku prospěchu českého fotbalu.

Dnes, v sobotu 11.11. se naši střetnou s domácími, kteří také kvalifikaci na MS 2018 nezvládli. Je to velká neznámá pro český tým, ale španělský trenér Katařanů jistě naordinuje podobný styl, jaký se hraje na Apeninském poloostrově.

V březnu čeká národní mužstvo dobře obsazený turnaj v Číně, za účast domácích, Walesu a Uruguaye. V květnu a červnu poté čeká naší reprezentaci i další přípravná utkání.

Poté od září do listopadu se bude konat Národní pohár. Již zde by měla být kostra mužstva a i zlepšené výkony znatelné. Třeba i možnost dodatečné kvalifikace na ME 2020, při našem úspěchu.

Tak ať se trenérovi a hráčům daří, abychom se dočkali i postupů na šampionáty.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.