Čelůstkovo střídání Spartě pomohlo! Vitík s Krejčím zahráli na stoperu výborně

Sparta vyhrála důležité utkání nad Slováckem a vrátila se zpět na druhou příčku ligy. Výkon nebyl optimální, nicméně i tak měl zápas svá pozitiva. Po střídání Ondřeje Čelůstky totiž vedle sebe na stoperu nastoupili Ladislav Krejčí mladší s Martinem Vitíkem.

Zdroj: AC Sparta Praha

Ondřej Čelůstka musel po půlhodině hry ze hry odejít. “Řekl si o střídání. Dostal pravděpodobně úder do hlavy. Točila se mu hlava, měl mžitky a rozhodl se, že dál nemůže pokračovat,” řekl v rozhovoru pro klubový web trenér Pavel Vrba.

Do zápasu tak naskočil Filip Souček, který zasunul Ladislava Krejčího mladšího na stoperský post. A tam se ukázalo, že je Krejčí vynikajícím univerzálem.

Post stopera hrál i v reprezentaci U21, a tak nebylo překvapením, že jej tam nasadil v případě potřeby i sparťanský kouč.

Krejčí ve spolupráci s Martinem Vitíkem působil velmi dobrým dojmem. Čelůstka v posledních týdnech či měsících nemá dobrou formu, a tak byl vidět výrazný kontrast.

Krejčí se dle očekávání nebál konstruktivní rozehrávky, v osobních soubojích také stíhal. Navíc si dobře řídil celou obranu.

Sparta měla díky jeho stažení obranu starou v průměru 20 let. Krejčí totiž již zítra oslaví své dvaadvacáté narozeniny.

A právě na těchto dvou hráčích by mohla do budoucna stavět. Konstruktivní rozehrávka v obraně je extrémně důležitá.

Problém nicméně je, že Krejčí je pro svůj tým potřebný i v záloze. Na jeden z těchto postů tak musí přijít konkurenceschopný hráč.

Zdroj: AC Sparta Praha

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. To vidí skoro všichni mimo sparťanského ancáblu. Čelustka, Krejčí st. do Sparty vůbec nepatří. Když přišel do Sparty Vrba, tak jsem doufal že tyto protekční nekopi odstaví.Ale opak je pravdou, postaví je do základu. A po zápase se diví. To samí Karsona bez formy a viditelně ho fotbal nebaví.

    • Trenér Mourinho v Tottenhamu skončil a bude pokračovat,ale tentokráte až v Česku.Ihned jak skončil,navázal s ním kontakt Křetinský a požádal ho o rozhovor.Schůzka byla sice krátká,ale velmi užitečná.Dle jednoho dalšího účastníka,šlo o dohodu,kde by se měly dohodnout požadavky Mourinho
      na případné učinkování jako trenera ve Spartě.Závěry zůstaly zcela otevřené a rozhodující budou další schůzky.Pokud to skončí dobře,mohl by Spartu už na podzim trénovat evropský velikán.

  2. To ale není proto, že by byl už nyní Krejčí nějak super kvalitní. To je pouze kontrast s dřevákem Čelůstkou, se kterým Šilhavý počítá na pozici 1. stopera. Směšné….

  3. R – takhle radikálně psát o reprezentačním stoperovi ?Vždyť ani Šilhavý ještě neprozřel a cpe ho tam horem dolem.Kdyby se mu rozsvítilo,tak tam dá mladého Krejčího a nebo se podívá po stoperovi v krajském přeboru tam je takových rychlíků habaděj.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Plzeň chce být na přestupovém trhu aktivní! Zájem má o tři záložníky, brankáře a mladého stopera Karviné

Plzeňská Viktoria nechce být pozadu, a tak již jedná o posilách na ročník 2021/22. V současné době se v klubu hojně spekulují jména tří záložníků, brankáře a stopera. O kom je řeč?

10 nejstarších fotbalových klubů v České republice

Fotbal je nejrozšířenějším sportem na světě. Není tak divu, že kluby vznikaly již v 19. století i na území nynější České republiky. O jaké týmy jde? Valná část z nich existuje dodnes.

Rýsuje se další velký průlom? Ženám se umožní hrát mužský fotbal!

Nizozemská fotbalová federace se rozhodla od příští sezóny uskutečnit obrovský průlom. Ženám umožní hrát fotbal v dospělých mužských kategoriích. Začíná se rýsovat nová epocha fotbalu?