Spojte se s námi


Premier League

Cardiff posílil naděje na záchranu, West Ham porazil 2:0

Publikováno

dne

Tabulkově to měl být jasný zápas, realita na hřišti byla jiná. Domácí srdnatým výkonem zvýšili naděje na záchranu v Premier League, když se díky získaným třem bodům udrželi v závěsu za svými rivaly na příčkách nad nimi.

Cardiff hned od úvodních minut naznačoval, že bude chtít zastavit sérii proher a konečně bodovat. Než se Kladiváři po dlouhé cestě rozkoukali, již jejich brankář lovil míč ze sítě. Neuběhly ani čtyři minuty, když Camarasa vyslal na pravé straně svým pasem Murphyho, jehož centr doputoval k nehlídanému Hoilettovi. Ten využil momentu překvapení a chytře dostal míč kolem brankáře Fabiańskiho za brankovou čáru – 1:0.

Gól samozřejmě vlil domácím hráčům sílu do žil, fanoušci je hnali, co jim síly stačily. Cardiff útočil a brzy chtěl přidat pojišťovací gól, což se jim málem povedlo o chvíli později, kdy nedorozumění mezi gólmanem a stoperem Diopem málem využil Niasse. Balón si ale píchl přespříliš a z úhlu branku přestřelil.

Postupem času se i West Ham dostával do hry a ve druhé polovině prvního poločasu měl již navrch. Bohužel pro hosty však pouze ve statistice držení míče. Byť na polovině soupeře poměrně zdařile kombinovali, k ohrožení branky Neila Etheridge to nevedlo, domácí brankář tak do šaten v poločase odcházel bez jediného zákroku.

Do druhého poločasu nastoupil střelec Marko Arnautović, bylo vidět, že se s nepříznivým stavem hosté pokoušejí něco udělat i brzkým střídáním. Prosadili se však opět domácí.

Ryan Fredericks si sice připsal úspěšný obranný zákrok, míč však nasměroval ke své brance, kde se jej zmocnil Hoilett. Odcentroval na Murphyho, který nezištně předložil Camarasovi. Ten, byť na něj byl vyvíjen tlak ze strany Frederickse, poslal míč na zadní tyč a běžel se radovat – 2:0.

Aktivita domácích málem přinesla i další góly, dvakrát se skoro prosadil Niasse. Nejblíže vstřelení gólu ze strany hostů byl Declan Rice, jenž v 70. minutě napálil míč do tyčky Etheridgovy branky. O pět minut později se dostal k zakončení Rakušan Arnautović, ale brankář domácích se vyznamenal pěkným zákrokem.

Naděje na místa zajišťující evropské poháry se West Hamu zmenšila, naopak domácí jsou psychicky a hlavně bodově posilněni do dalších bojů o záchranu.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.