Spojte se s námi


Fortuna liga

Bývalý trenér Sparty se zastal Tvrdíka: Slavii se mělo vyjít vstříc, sbírá body do koeficientu

Pražskou Slavii nechala jet Ligová fotbalová asociace v sobotu odpoledne, ačkoli se tou dobou odkládal jeden zápas za druhým. To nenechalo chladným Jaroslava Tvrdíka, který se do vedení Fortuna ligy pustil. Názory na výstup šéfa představenstva Slavie se různí.

Publikováno

dne

Pražskou Slavii nechala jet Ligová fotbalová asociace v sobotu odpoledne do Zlína, ačkoli se tou dobou odkládal jeden zápas za druhým. To nenechalo chladným Jaroslava Tvrdíka, který se do vedení Fortuna ligy pustil. Názory na výstup šéfa představenstva Slavie se různí.

Uplynulý studený víkend překvapil Ligovou fotbalovou asociaci. Její ambiciózní, ale na druhou stranu dlouhodobý plán s hraním až do Vánoc, se začal sesypávat již v pátek odpoledne.

Od té doby se postupně rušila utkání Fortuna ligy. Z pětizápasového sobotního programu se odehrála pouze bitva Olomouce se Slováckem. A i ta se dle samotných hráčů a trenérů obou týmů neměla hrát.

Již v sobotu se do Zlína vydala pražská Slavia, která měla nastoupit v neděli od šesti odpoledne. Cesta přes dálnici D1, která byla i kvůli sněhu zasekaná, trvala sešívaným déle než deset hodin.

To nenechal bez povšimnutí šéf představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík. Nejen na Twitteru se pustil do ostré kritiky Ligové fotbalové asociace, nelíbilo se mu, že zápas nebyl předčasně odložen.

Na sociálních sítích si na náročnou cestu stěžovali Mojmír Chytil, David Douděra a další hráči, dle mnohých nestranných fanoušků ale tým Slavie situaci prožíval až příliš. „Co by někteří dali za vyhřátý autobus,“ zněl tradiční argument.

„Asi nejsem pravý, kdo by měl hodnotit, jestli byly výroky pana Tvrdíka důstojné. Dokážu si představit, že kdybych byl na straně Slavie, tak bych taky žádal o odložení zápasu, protože bylo víceméně logické, že se hrát nebude,“ řekl v podcastu Sparťanských novin Zdeněk Ščasný.

Slavia měla přípravu na zápas o to těžší, že ještě ve čtvrtek v 11 hodin večer hrála v Moldavsku Evropskou ligu. Na Moravu tak odjíždělo unavené mužstvo, navíc s předpokladem, že se nebude hrát.

„Pominu, jestli žádal kvůli cestě nebo hřišti. Mně připadá logické žádat kvůli stavu hřiště. Nehodnotil bych, jestli to byl Tvrdík, Sparta nebo někdo jiný. Mužstvům, která hrají Evropu a získávají body do koeficientu, by se mělo vyjít vstříc. Bylo to šlápnutí vedle,“ pokračoval Ščasný.

Zdroj: Sparťanské noviny

Reklama

Oblíbené