Spojte se s námi


Fortuna liga

Bývalý fotbalista Slavie šokoval. Titul jsem přál Spartě, přiznal se

Je celkem běžné, že když hráč stráví v nějakém týmu určitý čas a nerozejde se s ním ve zlém, přeje mu to nejlepší i nadále. Ale jsou i opačné případy, kdy fotbalista naopak bývalému týmu vůbec nepřeje. Jako třeba Jan Matoušek.

Publikováno

dne

Je celkem běžné, že když hráč stráví v nějakém týmu určitý čas a nerozejde se s ním ve zlém, přeje mu to nejlepší i nadále. Ale jsou i opačné případy, kdy fotbalista naopak bývalému týmu vůbec nepřeje. Jako třeba Jan Matoušek.

V sezóně 2017/18 zářila ve druhé lize kometa z Příbrami. Mladý Jan Matoušek ve 224 zápasech nasázel 11 gólů, byla to ale hlavně jeho ďábelská rychlost, kterou zaujal.

Ve stejné formě pokračoval i na startu sezóny o patro výš, a tak jej na začátku srpna koupila Slavia. Za tehdy víceméně neznámého mladíka vysázela Příbrami 39 milionů korun, což byla ohromná částka.

Matoušek ale v červenobílém na své řádění z Příbrami nikdy nenavázal. Za Slavii naskočil jen do sedmi ligových duelů a do statistik se nezapsal. Jedinou pozitivní stránkou na jeho angažmá byl gól v Kodani, který v celkovém součtu významně pomohl do jarní fáze Evropské ligy.

Poté začala nekonečná hostování – Příbram, Jablonec, Liberec a Bohemians. Slavia se nemohla rychlonohého útočníka zbavit natrvalo, jelikož žádný klub by mu nedorovnal plat, který pobíral v Edenu. Až v létě po konci smlouvy odešel Matoušek natrvalo ke Klokanům.

Právě v zelenobílém dresu se představil v dotazníku oficiálního kanálu Fortuna ligy, kde odpovídal na otázky ze všech možných odvětví. Nejvíce však zaujala otázka, kterému pražskému „S“ fandil v posledním boji o titul.

Vzhledem k tomu, že ještě byl kmenovým hráčem Slavie, která mu platila na české poměry nadstandardní plat, se čekala jasná odpověď. Jenže Matoušek všechny šokoval a po krátkém přemýšlení odpověděl: „Spartě.“

V aktuální sezóně Matoušek nastoupil do šestnácti ligových zápasů a vstřelil dvě branky. Celkem si za šest sezón v nejvyšší české soutěži připsal 28 gólů.

Zdroj: Fortuna liga, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.