Spojte se s námi


Bundesliga

Bývalý fotbalista Schalke, který předstíral svou smrt, byl odsouzen na 4 roky vězení

Jeden z nejšílenějších fotbalových příběhů je u konce. Bývalý fotbalista Schalke Hiannick Kamba, který předstíral svou smrt, byl odsouzen ke čtyřem letem ve vězení.

Publikováno

dne

Jeden z nejšílenějších fotbalových příběhů je u konce. Bývalý fotbalista Schalke Hiannick Kamba, který předstíral svou smrt, byl odsouzen ke čtyřem letem ve vězení.

Kamba prošel mládežnickou akademií Schalke, poté se přesunul do nižších německých soutěží. V roce 2016 vyšla zpráva, že Kamba zemřel při autonehodě v Kongu.

Klub VfB Huls, kde tehdy Kamba působil, vydal toto prohlášení:

„Reprezentoval hodnoty našeho klubu jako málokdo. Jeho skon zanechá v nás všech velkou mezeru. Odchod Hiannicka je pro nás nepochybně velkou sportovní ztrátou, ale zejména nám bude chybět jako člověk,“ oznamoval tehdy smutnou zprávu klub.

Jenže správci klubového webu skládali smutné věty naprosto zbytečně. O dva roky později v roce 2018 byl Kamba spatřen na německé ambasádě v Kinshase, aby oznámil, že je živý a zdravý. Tvrdil, že jej v roce 2016 na divoké párty v Kongu kamarádi nechali bez dokumentů, peněz a mobilního telefonu.

Jenže celá situace má jiné vysvětlení. Deník Daily Mail přišel s informací, že Kambova žena Christina Von G se po jeho smrti snažila vybrat životní pojistku ve výši 3,36 milionů liber. Tento požadavek byl zamítnut, Von G se tak zpokojila s výběrem jednoho milionu liber.

Kamba se mezitím vrátil do Německa a v roce 2019 byl spatřen jako chemický technik u dodavatele energie v Porúří.

Vyšetřovatelé se ihned pustili do práce, Kamba tvrdil, že o jednání jeho manželky neměl ani ponětí.

Společně s Von G však byli shledáni vinni z podvodu a čeká je 46 měsíců vězení. Jejich plán přivydělat si na hráčově smrti tak rozhodně nevyšel podle představ.

Zdroj: Give Me Sport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.