Spojte se s námi


Fotbal

Bývalá hvězda AC Milán promluvila: Stejné příležitosti pro černé manažery neexistují!

Legendární Clarance Seedorf projevil své obavy ohledně možné rasové diskriminace při obsazování trenérských postů ve velkých klubech. Prý v tomto fotbalovém odvětví nejsou rovné příležitosti pro všechny.

Publikováno

dne

Legendární Clarance Seedorf projevil své obavy ohledně možné rasové diskriminace při obsazování trenérských postů ve velkých klubech. Prý v tomto fotbalovém odvětví nejsou rovné příležitosti pro všechny.

Zdroj: AC Milán

Bývalý nizozemský hráč strávil v dresu AC Milán 10 let a byl u těch největších týmových úspěchů. Vyhrál 2x Ligu mistrů, 2x Serii A. Seedorf po konci kariéry začal trénovat. Chvíli vedl i Rossoneri, posléze působil v Číně, Španělsku a naposledy trénoval reprezentaci Kamerunu.

Názory Clarence Seedorfa

Od roku 2019 je bez práce a stěžuje si, že na světě není pro něj a pro ostatní dost příležitostí. „Hrál jsem 12 let v Itálii. Potom jsem na trenérské lavičce AC odvedl skvělou práci a stejně jsem nedostal žádné nabídky,“ postěžoval 44letý Seedorf

„Jsem Holanďan, co myslíte? Znovu žádné nabídky,“ popíchl nizozemské kluby, že by klidně bral angažmá ve své domovině.

„Jaká jsou kritéria výběru? Proč v Evropě, kde šampióni (např. on, Vieira, Henry), kteří psali historii fotbalu, nemají žádnou šanci?“

„Proč Vieira musel jít do New Yorku a Henry do Kanady?“ položil Seedorf řečnickou otázku.

„Pro trenéry tu nejsou rovné příležitosti, když se podíváme na čísla, tak zjistíme, že ve vedení fotbalu nejsou černí lidé,“ řekl Seedorf.

Na jeho slovech je zcela jistě něco pravdy. Na druhou stranu, například Thierry Henry dostal příležitost v AS Monaku, tam selhal. Aktuálně působí v Montréalu a proslýchá se o jeho přesunu do druhé anglické ligy. V Montréalu však famózní výsledky rozhodně nesbírá.

Patrick Vieira trénoval Nice, které vypadlo ze základní skupiny Evropské ligy a potácí se na dně Ligue 1. V prosinci 2020 však byl odvolán po sérii špatných výsledků.

Bývalý nizozemský reprezentant tvrdí, že nejlepších výsledků může společnost dosáhnout, když je rozmanitá. Nad touto tématikou se v budoucnu určitě povede velká debata.

Rovnocené příležitosti si zaslouží určitě všichni stejné, ale pak musí být všichni i stejně hodnoceni. Co si myslíte o tom to tématu vy?

Zdroj: ESPN

Reklama

Oblíbené