Spojte se s námi


Bundesliga

Bundesliga je prozatím nejgólovější z top 5 evropských ligových soutěží v této sezoně!

Publikováno

dne

Oficiální web německé Bundesligy se pochlubil, že právě nejvyšší německá ligová soutěž je reklamou na fotbal a padá v ní prozatím nejvíce branek z top pěti evropských lig. „Zapomeňte na Premier League či Ligue 1, řekněte arrivederci Serii A a hasta luego španělské La Lize,“ zní na začátku článku, v němž bundesligový web oznamuje svou nadvládu.

Zdroj: bundesliga.com

Během jedenácti kol v Bundeslize padlo už 312 gólů, což je o 48 vyšší číslo, než tomu bylo loni v tomto období. Od roku 2000 byl počet vstřelených branek po jedenácti kolech vyšší pouze ve třech případech. A o tom, jak skvělé je toto číslo, hovoří i srovnání s ostatními z top pěti evropských ligových soutěží:

1. Bundesliga – 3.15 branek na zápas
2. Serie A – 2.79 branek na zápas
3. Premier League – 2.75 branek na zápas
4. Ligue 1 – 2.64 branek na zápas
5. La Liga – 2.53 branek na zápas

Největší zásluhu na tom má samozřejmě Borussia Dortmund, která má nejlepší útok v lize, ale ani další týmy nezaostávají. Celkově se ve většině týmů dobře ukazují nové útočné posily, jako například Paco Alcácer právě v Dortmundu, Alassane Plea v Möchengladbachu či velice nadějný Reiss Nelson v Hoffenheimu. Dále to vypadá, že se někteří hráči po minulé sezoně konečně adaptovali na ligu a letos to konečně rozbalí naplno. Ať už je to talentovaný srbský kanonýr, Luka Jovič, který zatím ve 20 letech vládne tabulce střelců anebo Sebastien Haller.

Mimoto několik hráčů vypadá, jakoby prožívali životní sezonu. Ať už Thorgan Hazard, který už vstřelil 7 branek a chybí mu jen tři góly na srovnání bilance z minulé sezony. Podobně to má Alfred Finnbogason z Augsburgu, když v šesti zápasech skóroval sedmkrát, přičemž minulou sezonu dal 12 branek. Za Herthu se skvěle rozehrál slovenský Ondrej Duda, který už dal 6 gólů, přičemž vloni skóroval pouze jednou.

Zajímavé také je, že více než 35 branek padlo z větších vzdáleností. V této činnosti vyniká například Maximilian Eggestein, který hraje za Werder Brémy. Skóroval letos čtyřikrát a tři branky byly vstřeleny z pozic mimo šestnáctku. Jeden z jeho nádherných gólů můžete vidět v následujícím videu v čase 1:05.

Navíc nutno podotknout, že letos mají velký vliv na góly i trenéři. Ti totiž dělají letos fantastická rozhodnutí, jelikož hned 60 gólů tuto sezonu vstřelili náhradníci. Skvělým příkladem v tomto je například Paco Alcácer v Dortmundu, který dal 8 branek a má v průměru jednu vstřelenou branku za pouhých 29 minut, tudíž se ukazuje jako superžolík.

Letos zkrátka Bundesliga nenudí. Ať už svými góly, zvraty či vyrovnaností v tabulce. Hodně tomu pomáhá i Bayern, který prozatím neokupuje první příčku a vypadá to, že by mohl být i boj o titul zajímavý. A díky tomu, že v lize padá spousta gólů, se ukazuje, že rozhodně má velkou kvalitu a je doslova reklamou na fotbal. Pokud to půjde takto nadále, rozhodně si nikdo nebude stěžovat.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.