Spojte se s námi


Bundesliga

Bundesliga jako ideální destinace pro anglické talenty. Bude mladá naděje Chelsea následovat své krajany?

Publikováno

dne

O 18letého nadějného Hudsona-Odoie z Chelsea se vážně zajímá německý velkoklub Bayern Mnichov. Bude mladík následovat své vrstevníky, kterým se v Bundeslize začalo dařit, a opustí stejně jako oni Anglii?

Křídlo, Angličan do 21 let, exotické kořeny, velké kudrnaté „háro“, akademie Premier League, odchod do Bundesligy, úspěch. To jsou ve zkratce dvě vycházející hvězdy fotbalu Jadon Sancho a Reiss Nelson. Oba odešli z týmů hrajících Premier League, protože nedostávali příliš příležitostí, a prosadili se v Bundeslize. Sancho je po svém odchodu za necelých 8 milionů eur z Manchesteru City aktuálně jednou z největších hvězd lídra německé soutěže Borussie Dortmund, zatímco Nelson září na hostování v Hoffenheimu z Arsenalu. Půjde v jejich šlépějích i Callum Hudson-Odoi z Chelsea?

Osmnáctiletý Hudson-Odoi zaujal v Premier League 2 již v minulé sezóně. Za první tým nastoupil na pár minut dvakrát z lavičky. Tuto sezónu se v Premier League objevil pouze jednou na 42 minut. Zahrál si však čtyři zápasy v Evropské lize, kde vzbudil pozornost po svém výkonu proti PAOK, kdy se stal s gólem a asistencí hvězdou utkání. Naposledy pak zazářil při víkendovém střetnutí s Nottinghamem Forrest v FA Cupu, když nahrál Moratovi na obě vstřelené branky. Sám Hudson-Odoi by si samozřejmě ale představoval více herního prostoru v prvním týmu Blues.

Velice vážný zájem o něj projevil německý Bayern Mnichov. Tomu už údajně podle Sky Sports Chelsea zamítla dvě nabídky o hodnotách 13,5 a 20 milionů liber. Londýnský klub si mladíka cení prý na 40 milionů liber, ale sám by si ho chtěl zavázat novým kontraktem. „Vím, že se o něj zajímá Bayern, ale my se o něj také zajímáme. Před nějakou dobou jsme mu nabídli smlouvu a zatím čekáme,“ řekl asistent trenéra Chelsea Gianfranco Zola.

Budoucnost Hudsona-Odoie je tak stále nejistá. Rýsuje se nám tady snad další přestup po vzoru Nelsona a Sancha? Odcestuje další mladá vycházející hvězda anglického fotbalu bez velkých zkušeností z nejvyšší soutěže uspět do německé Bundesligy? Je nutno podotknout, že pokud se dalším působištěm Hudsona-Odie stane Bayern Mnichov, bude mít mladík velice těžké se prosadit. Může se však stát nástupcem stárnoucích křídelníku Robbena a Ribéryho.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.