Spojte se s námi


Fortuna liga

Buducnost Sparty? Na svou šanci v útoku čekají Drchal, Sejk či Kabongo

Publikováno

dne

Sparta je pověstná svou úspěšnou mládeží. I když se valná většina do A týmu nikdy nedostane, přesto se mnoho z nich uchytí v nejvyšších českých soutěžích. V současné době má na postu útočníka Sparta v mládeži několik nadějných fotbalistů. O kterých je řeč?

Zdroj: sparta.cz

Václav Drchal

Václav Drchal je nejstarším hráčem v seznamu, i když je mu pouze dvacet let. Do A týmu se dostal v zimě roku 2018 a při svém debutu v přípravě vsítil hattrick. V prvním ligovém utkání také zazářil, když vstřelil svůj premiérový soutěžní gól.

V kariéře měl ale zatím velkou smůlu na zranění. Za A tým odehrál celkem 15 utkání, ve kterých vsítil 5 branek. Fanoušci se tak těší na jeho návrat. Náznaky přišly na jaře, když odehrál pár utkání za B tým. Na další sezonu by tak mohl být definitivně připraven na boj o post hlavního útočníka Sparty.

Radim Prokopec

Dvacetiletý útočník přišel do Sparty v roce 2017. V dosavadní sezoně hrál za B tým, kde zářil zejména ze začátku, když v prvních dvou utkáních vstřelil tři branky. Následně se ale jeho střelecká forma zasekla.

Možná za to mohl příchod Lukáše Juliše, který se rozstřílel a Prokopec nastupoval pouze do rozehraných zápasů. Přesto stihnul odehrát 13 utkání, další góly ale již nepřidal.

Matyáš Kozák

Osmnáctiletý útočník, který pálí v týmu do 19 let. Před sezonou měl jasný cíl. „Cílem je pochopitelně dát co nejvíc branek, nicméně před sezonou jsem uzavřel sázku s naším kondičním trenérem, musím dát alespoň 22 gólů. Na tuto metu bych rád dosáhl,“ řekl v rozhovoru pro denik.cz.

Na tuto metu se bohužel nedostane. Dorostenecká liga byla, stejně jako ostatní soutěže pořádané Fotbalovou asociací, zrušena. Kozák si ale vedl parádně a byl blízko svému cíli, jelikož za 14 utkání vstřelil 21 gólů.

Václav Sejk, zdroj: sparta.cz

Václav Sejk

Do Sparty přišel v roce 2017 z Teplic. Nyní je tento sedmnáctiletý útočník kolegou Matyáše Kozáka v U19. Na podzim odehrál 16 utkání v dorostenecké lize, ve kterých vsítil šest branek.

Proslavil se i díky derby U17, které Sparta díky jeho brankám vyhrála. „Nepopsatelný. Vždy je super rozhodnout zápas, natož derby. Pro mě byl ale důležitý úspěch týmu, tenhle zápas jsme totiž potřebovali zvládnout. Hodně jsme se na něj připravovali a proto si myslím, že jsme to byli my, kdo ten zápas vyhrál,“ řekl před rokem v rozhovoru pro náš web.

Christophe Kabongo

Nejmladším fotbalistou v seznamu je šestnáctiletý Kabongo. Český fotbalista s konžskými kořeny ukázal své kvality loňské léto na turnaji All Stars Cup, září ale i v dosavadní sezoně, když za tým U17 skóroval dvanáctkrát.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.